سیاست

صالح: طالبان پس از اعتراضات به تبعیض تصمیم به استخدام چهره های ناشناس هزاره گرفتند

امرالله صالح معاون دولت پیشین می گوید که «پس از آنکه سر و صدا در ارتباط به تبعیض و تعصب شدید در برابر قوم شریف هزاره شدت گرفت، طالبان فیصله کردند که یک تعداد از شخصیت های نسبتا ناشناخته شده این قوم را در ادارات خود جا دهند.»

وی علاوه می کد اما بنابر مخالفت حلقات تصمیم گیر، قصه بر آن شد که یک شعبه مشخص ساخته شود ولی اعضای آن اجازه داشتن دفتر در ادارات و تعمیرهای دولتی را نداشته باشد که مشکل ضد جاسوسی ایجاد می کند.

به گفته وی، یک کمیسون ۹ نفری که  شامل سید شریف بلخابی از حزب وحدت، سید امینی از حزب حرکت، وکیل اخلاقی از شاخه استاد اکبری از غزنی، حاجی فصیحی بهسودی، وکیل اکبر جمشیدی از دایکندی، شیخ رستم علی پناهی از شهرستان و صوفی گردیزی یکی از همکاران قبلی استاد محقق است ایجاد گردد.

امرالله صالح می گوید که در ارتباط به اینکه در راس این شعبه ۹ نفری چه کسی باشد نیز جنجال هایی برپا شد که نهایتا فیصله شد که بالای هیچ کدام این اشخاص اعتماد نیست و کسی به اسم «قاری ذاکرالله قانع سلیمانخیل» را از ولایت زابل در راس این شعبه قرار دادند.

صالح افزود «این بخش اکنون در خانه استاد دانش دفتر ایجاد کرده است. به گمان اغلب که خانه ی استاد دانش را مصادره کرده و در اختیار قوم ها قرار داده اند. در عین حال روسای چندین شورای کوچک محلی در مناطق مرکزی را به جرم ایجاد شوراهای مردمی بدون اجازه سراج حقانی به زندان انداخته اند. این است رسیدگی به مشکل  اقوام در اداره گروه ظلم ، جهل و تعصب.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا