برگزیده هاسیاست

صالح: طالبان در داخل دیکتاتور و در خارج یک اداره تحت حمایت پاکستان است

امرالله صالح می گوید که رژیم طالبان در داخل یک دیکتاتور است و در خارج یک اداره تحت حمایت پاکستان می باشد که با فعالیت های مدنی و مقاله نویسی قابل اصلاح نیست.

امرالله صالح معاون نخست دولت سقوط کرده اشرف غنی روز جمعه (۸ دلو) در مطلبی نوشته است که هیچ یک از وسایل و روش های طالبان برای رسیدن به اهداف شان مشروع و انسانی نبوده و نیست.

وی افزوده که سردسته های طالبان همه دست پرورده های استخبارات پاکستان می باشند و خانواده های آنان نیز تماما بدون استثنا در شهرهای پاکستان مسکن گزیده اند.

آقای صالح با بیان اینکه رژیم طالبان با مقاله نویسی و فعالیت مدنی اصلاح پذیر نیست، افزوده: «اگر این گروه بخواهد برای ایجاد مشروعیت به مردم مراجعه نماید از بنیاد به لرزه می افتد و می پاشد.»

امرالله صالح تاکید کرده: «ایجاد فضا و روند همه قبول بدون مقاومت و مبارزه مسلحانه امکان پذیر نیست. هیچ روزنه ای برای اینکه طالب پاسخگو به ملت افغانستان شود وجود ندارد.»

معاون پیشین ریاست جمهوری افغانستان همچنین گفته است «اکنون که ناتو تمام تعهدات امضا شده اش را با افغانستان زیر پا گذاشت و افغانستان را وارد یک مرحله جدیدی از بازی های جئوپولوتیک گذاشت، غیبت غرب و نهادهای غربی به نفع همه ی مردم کشوراست. غیابت آنها ساحه بازی و مانور را برای همه طرف های سیاسی هموار و یکسان می سازد و ما با توانایی های بومی خود، توان برون رفت از این معضل را داریم. فقط زمان در میان است و بس.»

وی اضافه کرده است که «مقاومت در همه ابعاد آن نیاز ملی است در غیر این صورت از همه ارزش های مادی و معنوی خویش باید بگذریم. اگر طالب چیزی بنام حمایت در میان مردم دارد باید راه انتخابات را پیشه نماید. جامعه ما هر روز به طرف گسست بیشتر و پاشیدگی بیشتر سوق داده می شود و لجاجت طالب در امر سرکوب مردم و خواست های مردم دلیل اصلی و بینادی این گسست است.»

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. طالبان همان افراطی های است که بد تر از داعش مردم مظلوم افغانستان را در طول بیست سال به خاک‌وخون کشید و حالا ترور مخفیانه را شروع کرده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا