• انتشار: ۱۶ جدی ۱۳۹۹
  • ساعت: ۱۰:۲۰
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 52891
پرینت

صالح: طالبان با هرکسی که طالب نباشد دشمن است

به باور معاون نخست رئیس‌جمهور، طالبان با هر کسی که طالب نیست دشمن است و آن‌ها با هر ساختار و ارزشی که بر بام آن پرچم سه‌رنگ ملی در اهتزاز باشد، دشمنی دارند.

امرالله صالح، معاون نخست ریاست جمهوری در واکنش به فهرست نشرشده در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر اهداف احتمالی ترورهای هدفمند طالبان می‌گوید، هر کسی که طالب نباشد، طالبان با او دشمن است.

آقای صالح امروز (سه‌شنبه، ۱۶ جدی) در برگه فیس‌بوک خود اعلام کرد در مورد درستی و نادرستی فهرست نشرشده در شبکه‌های اجتماعی که گویا طالبان می‌خواهند این افراد را ترور کنند، معلومات دقیقی در دست نیست.

وی تاکید کرد تلاش داریم تا ریشه این جنگ روانی را پیدا کنیم، اما تاکنون چیزی از درستی و نادرستی آن در اختیار نداریم.

به باور معاون نخست رئیس‌جمهور، طالبان با هر کسی که طالب نیست دشمن است و آن‌ها با هر ساختار و ارزشی که بر بام آن پرچم سه‌رنگ ملی در اهتزاز باشد، دشمنی دارند.

او بیان داشت با بازداشت‌های موفقانه نیروهای امنیت ملی، بخشی از زیربنای ترور و تروریزم در کابل فروریخته است، اما به کار زیاد و جدیت بیشتر نیاز دارد.

آقای صالح خاطرنشان ساخت قرار است در روزهای آینده فهرست تروریستان بازداشت‌شده پس از آغاز جلسات شش‌ونیم را به نشر برسانیم، به ویژه در مورد سرنوشت این تروریستان در دستگاه عدلی و قضایی کشور.

معاون نخست رئیس‌جمهور علاوه کرد یک گروه موتر دزد را که در درون نهادها نفوذ کرده بود، از حوزه پنجم امنیتی شهر کابل بازداشت شده است و جزئیات آن پس فردا اعلام خواهد شد.

این در حال است که یک فهرست از فعالان مدنی، رسانه‌ای و سیاسی در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود که گویا اهداف احتمالی ترورهای هدفمند طالبان در کشور هستند.

در یک ماه گذشته بیش از ۱۰ فعال مدنی و رسانه‌ای در کشور از سوی افراد مسلح ناشناس ترور شده و مسئولیت بیشتر آن را هیچ کسی به عهده نگرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.