اجتماعیِتیتر یک

صالح: طالبان افراد زیردست شان را تحت نام مستحق برای دریافت کمک معرفی می کند

امرالله صالح معاون اول دولت پیشین می گوید که سردسته های محلی طالبان در سطح کشور افراد زیر دست شان را تحت نام مستحق و نیازمند به موسسات خیریه معرفی می کنند.

آقای صالح در برگه فیسبوکش امروز (جمعه ۲۹ دلو) نوشته است که موسسات خیریه و «ان جی او» ها نیز از ترس مصونیت خویش این گونه گزارش ها را ارائه نمی کنند.

وی افزوده است که مقاومت به مصونیت این گونه موسسات باور دارد اما تداوم این روند واکنش شدید و غیرقابل پیش بینی اجتماعی را در پی خواهد داشت.

امرالله صالح همچنین می گوید که طالبان و شبکه حقانی با اعمال فشار مستقیم و غیرمستقیم مانع از دسترسی نیازمندان واقعی در حوزه های مشخصی به کمک های بشردوستانه می گردد.

آقای صالح به نقل از چند وکیل گذر در مناطق مختلف شهر کابل و ولایت پروان گفته است که نیروهای طالبان به مراجعین دریافت کمک های بشردوستانه اعلام می کرده اند که بروند و از «مقاومت» کمک بگیرند.

این گفته ها در حالی از سوی آقای امرالله صالح مطرح می گردد که خبرگزاری رها طی یک و نیم ماه گذشته یک نظر سنجی مردمی از چگونگی توزیع کمک های بشردوستانه میان مردم راه اندازی کرده است.

در این نظرسنجی تاکنون، تمامی بیش از ۳ هزار نفری که اشتراک کرده اند از توزیع ناعادلانه و با واسطه این کمک ها سخن گفته اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا