• انتشار: 3 ژانویه 2021
  • ساعت: 09:57
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 52750
پرینت

صالح: طالبان از نسل جدید می ترسند

آقای صالح تاکید کرد طالبان و حامیان آن از نسل جدید به خصوص آنهایی که «مغز پرکار و زبان رسا» دارند می ترسد.

امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری می گوید ادعای طالبان مبنی بر دست نداشتن در ترورهای هدفمند که اکثر قربانی های آن غیرنظامیان و افراد «بادانش» جامعه اند مسخره و بی اساس است. آقای صالح تاکید می کند این گروه و حامیان آن از نسل جدید به خصوص آنهایی که «مغز پرکار و زبان رسا» دارند می ترسد.

امرالله صالح امروز یک‌شنبه (۱۴جدی) گفت امونیم نایتریت، مواد انفجاری سطح نظامی و ریموت کنترل حداقل سه قلم از ترکیبات بمب های مرگبار است که طالبان از پاکستان به دست می آورند.

صالح افزود ریاست امنیت ملی صد ها عدد ازین وسایل مرگ را از نزد تروریستان بازداشت شده به دست آورده است.

فساد در طب عدلی

معاون اول ریاست جمهوری در ادامه خاطرنشان کرد مجیب الرحمن یکی از مجرمین رها شده از زندان در دوران کرونا روز گذشته هنگامی که میخواست موتر خاکسار نماینده مردم تخار را سرقت کند توسط محافظین وی کشته شد.

به گفته او پس از کشته شدن این سارق چهار نفر از شریکان جرمی او پس از درگیری کوتاه موفق به دزدی موتر این نماینده مجلس شده است.

صالح تاکید کرد: «خبر شدم که طب عدلی بدون اجازه ریاست تحقیقات جنایی جسد مجیب الرحمن را تحویل خانواده و یا همکارانش نموده است. متاسفانه نهاد طب عدلی بنابر هر دلیلی که است و ما دقیق نمیدانیم دچار فروپاشی و فساد شده است.»
معاون اول ریاست جمهوری اضافه کرد از صد ها قطعه مکتوب که در طب عدلی در ارتباط به تشریح جسد داده می شود به تعداد اندک آن پاسخ می دهند.

صالح تصرح کرد: «در جوامعی که حلقات جرمی قوی می شوند طب عدلی را زیر کنترل مستقیم یا غیر مستقیم خویش قرار می دهند. من امیدوارم که طب عدلی افغانستان به آن مرحله نرسیده باشد.»

او در خصوص ثبت موتر های بدون اسناد گفت تا اکنون بالاتر از یک هزار و پنجصد میلیون افغانی از مدرک ثبت موتر های بی اسناد به خزانه دولت افغانستان واریز شده اما تا اکنون لایحه توزیع اسناد امنیتی به موتر های دست پاکستان تکمیل نشده و تا اخر هفته تکمیل می شود.

صالح در اخیر گزارش جلسه شش و نیم صبح افزود بعضی ها تلاش دارند امضای او را جعل کنند.

او تاکیدکرد: «ما با استفاده از تکنالوژی به جای امضا شیوه مراوده و هماهنگی را با ادارات در کابل و ولایات ایجاد کرده ایم که موثریت امضای تقلبی را تقریبا صفر می سازد. تشویش نکنید.»

این در حالی است که در این اواخر ترور های هدفمند در افغانستان مخصوصا کابل پایتخت افزایش یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.