• انتشار: 11 ژانویه 2021
  • ساعت: 10:08
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 53115
پرینت

صالح: ضیا ودان روایت باطل طالبان را نقد می کرد

آقای صالح افزود رانندهٔ سخن‌گوی تصدی محافظت عامه در رویداد روز گذشته جان سالم به در برده و اظهارات او ما را در دستیابی به سرنخ کمک می‌کند.

امرالله صالح، معاون نخست ریاست‌جمهوری، بامداد امروز در جلسهٔ شش و نیم صبح در ارتباط با قتل ضیا ودان، سخن‌گوی تصدی محافظت عامه گفت او روایت باطل طالب را به زبان پشتو نقد می‌کرد.

آقای صالح افزود رانندهٔ سخن‌گوی تصدی محافظت عامه در رویداد روز گذشته جان سالم به در برده و اظهارات او ما را در دستیابی به سرنخ کمک می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: « ضیا ودان روایت باطل طالب را به زبان پشتو نقد می‌کرد و زیر سوال می برد. ایستادگی قلمی و مدنی او در تضعیف و مسخ شدن روایت طالب نقش مهم داشت.»

این در حالی‌ست که ضیا ودان، سخن‌گوی تصدی محافظت عامه، بامداد روز گذشته در حالی‌که به طرف وظیفه‌اش روان بود، موتر حاملش هدف ماین مقناطسی قرار گرفت و در پی آن سه تن به شمول ضیا ودان جان باخت و یک تن دیگر زخم برداشت.

از سویی‌هم، اشرف عنی، رییس جمهور کشور روز گذشته ( یکشنبه،۲۱ جدی) در خبرنامه‌ای، کشته شدن ضیا ودان را محکوم کرد.

رییس‌جمهور افزود افزایش خشونت‌ها از سوی طالبان بیانگر این است که آنان خلاف روحیهٔ تعهد به صلح، در پی کشتار مردم بی‌گناه، آسیب رساندن تاسیسات عامه المفعه می‌باشد.»

قتل و ترور‌های هدفمند طی دو ماه گذشته در کابل و سایر ولایات کشور افزایش یافته است چنانچه در دو اخیر شماری از خبرنگاران و فعالان جامعهٔ مدنی، سارنوالان و داکتران به قتل رسیده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.