• انتشار: 8 سپتامبر 2020
  • ساعت: 12:20
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 48222
پرینت
نوزدهمین سالروز شهادت احمد شاه مسعود در کابل گرامی داشته شد

صالح: صلح به معنای تن دادن به خواسته های طالبان نیست

امرالله صالح گفت دولت در مذاکرات با گروه طالبان با «صلابت، جرائت و فصاحت» به دو زبان ملی کشور به این گروه خواست‌ها و ارزش‌های مردم را تفهیم خواهد کرد.

 امرالله صالح، معاون اول ریاست جمهوری می‌گوید طالبان باید بفهمند که مذاکره با این گروه به معنای تسلیمی به خواهش ها و ارزش‌های این گروه نیست.

معاون نخست ریاست جمهوری که روز سه‌شنبه، هجدهم سنبله به مناسبت نوزدهمین سال یادبود از ترور احمدشاه مسعود در کابل سخنرانی می‌کرد، در سخنانی گفت صلح و مذاکراه با طالبان به معنای گذشتن از ارزش‌ها و داشته‌های مردم نیست.

به گفته او، سازش و مذاکرات به معنای این است که مردم می‌خواهند «زیر آسمان کبود و یک چتر» با دشمن خود با صلح زندگی کنند.

امرالله صالح از جانب دیگر گفت دولت در مذاکرات با گروه طالبان با «صلابت، جرائت و فصاحت» به دو زبان ملی کشور به این گروه خواست‌ها و ارزش‌های مردم را تفهیم خواهد کرد.

او افزود: «به طالبان تفهیم می‌کنیم که جمهوریت نظام چند نفر نیست، بلکه برای استقرار آن مردم از ۳۴ ولایت کشور قربانی داده‌اند.»

صالح تأکید کرد مذاکره به معنای تسلیمی به خواهشات و ازرش‌های گروه طالبان نیست.

وی افزود مشخص است دولت و طالبان به یک‌دیگر تسلیم نمی‌شوند.

امرالله صالح افزود در چنین شرایطی یگانه راه، مراجعه به مردم است و در صورتی که طالبان ادعا دارند در بین مردم صاحب جایگاه است، جایگاه خود را از طریق رای مردم تثبیت کنند.

معاون نخست ریاست جمهوری در حالی این سخنان را مطرح می‌کند که انتظار می‌رود مذاکرات بین‌الافغانی در آینده نزدیک برگزار شود. هرچند زمان رسمی شروع مذاکرات تاکنون مشخص نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.