• انتشار: 13 ژانویه 2021
  • ساعت: 12:45
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 53239
پرینت

صالح: شوراهای مردمی هیچ اقدام مفیدی انجام نداده اند

آقای صالح امروز (چهارشنبه، ۲۴ جدی) در برگه فیس‌بوک خود گفت قرار معلومات، پیش از آغاز میثاق امنیتی و جلسات شش‌ونیم صبح در کابل، نزدیک به ۴۰۰ شورای مردمی ایجاد شده‌بود.

امرالله صالح، معاون نخست ریاست جمهوری می‌گوید شوراهای مردمی شهر کابل هیچ گونه موثریتی تاکنون نداشته و صرفاً بخاطر پول ناشتایی ایجاد شده‌است.

آقای صالح امروز (چهارشنبه، ۲۴ جدی) در برگه فیس‌بوک خود گفت قرار معلومات، پیش از آغاز میثاق امنیتی و جلسات شش‌ونیم صبح در کابل، نزدیک به ۴۰۰ شورای مردمی ایجاد شده‌بود.

به گفته‌ای وی، این شوراها به اسم پول ناشتا از یکی از نهادهای خارجی پول بدست می‌آوردند و هیچ گونه موثریتی تاکنون نداشته‌اند.

معاون نخست رئیس‌جمهور بیان داشته، تا زمانی که نهادها ریشه در عمق جامعه نداشته باشند و بدون چشم‌داشت به پول ناشتا ایجاد نشده باشند، موثریتی به همراه نخواهند داشت.

آقای صالح تاکید کرده است که در این ۷۶ روز هیچ نوع گزارش و همکاری از این شوراهای ناشتایی دیده نشده و امروز هدایت دادم که هیچ مقام دولتی از کابل در شوراهای ناشتایی اشتراک کرده نمی‌توانند.

در همین حال او اضافه کرده است که تعهد خویش در مورد پاک کاری ساحه پکتیا مارکیت را فراموش نکرده و در این ساحه نزدیک به چهار هزار غرفه روی سرک عمومی گذاشته شده و جریان ترافیک را نیمه‌فلج ساخته است.

به گفته او، این چهار هزار غرفه مربوط به هفت نفر می‌شود که هرکدام نزدیک به ۵۰ هزار دالر در ماه از آن عاید بدست می‌آورند.

معاون نخست رئیس‌جمهور خاطرنشان ساخته است که قبل از اقدام جدی جهت پاک کاری این ساحه، برای دیپلوماسی و روش نرم فرصت می‌دهیم که این مشکل را حل کند، در غیر این صورت از هفته آینده این چهره‌ها تشهیر خواهند شد و اقدامات نرم دیگر نیز به تعقیب آن صورت می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.