سیاستِتیتر یک

صالح: زنان دهکده ای توافق کرده اند تا طلاهای خود را برای حمایت از مقاومت بفروشند

امرالله صالح معاون دولت پیشین یک بار دیگر در پیامی بر لزوم مقاومت علیه طالبان تاکید کرده و گفته است که زنان قریه ای توافق کرده اند تا لاکت و انگشتران خود را برای حمایت از مقاومت بفروشند.

امرالله صالح در برگه فیسبوکش امروز (یکشنبه ۸ حوت) در واکنش به تلاشی خانه به خانه طالبان نوشته است: «ملیشه های بی تعلیم طالبان با بی حرمتی به حریم خصوصی مردم وارد و در بسیاری موارد طلا، پول نقد، تلفون های با ارزش و موترهای شخصی مردم را با خود برده اند.»

وی همچنین گفته است که به جز دو کارمند زن آن هم بصورت نمایشی در هیچ یک از تلاشی های طالبان زنان حضور ندارند.

او افزوده: «بی حرمتی به حریم شخصی مردم و دست اندازی به رخت و کالای زنان در تاریخ ما بدعت بوده است. در بدترین حالات جنگی هیچ یک از گروه های متخاصم در گذشته به این رفتار غیرانسانی و  ضد کرامت انسانی متوسل نشده بودند.»

امرالله صالح ضمن تاکید دوباره بر لزوم مقاومت علیه طالبان گفته است: «من با ده ها خانواده از متضررین صحبت مستقیم داشتم. یکی از جوانان برایم گفت که زنان دهکده ی ما فیصله کرده اند که لاکت و انگشتر خود را بفروشند و مقاومت را حمایت نمایند.»

لازم به ذکر است که طالبان از روز چند روز پیش بدین سو اقدام به راه اندازی تلاشی خانه به خانه در برخی مناطق کابل و ولایات همجوار کرده اند و هدف آن را پاکسازی این مناطق از وجود دزدان، اختطافگران و عناصر شریر عنوان کرده اند.

شماری از ساکنان این مناطق گزارش کرده اند که نیروهای طالبان در برخی موارد با توسل به زور و شکستن قفل ها وارد خانه ها می گردند و ظاهرا به دنبال افراد مشخصی می گردند.

در همین وزارت داخله طالبان امروز در اطلاعیه ای اعلام کرد که نیروهای طالبان حق بازرسی خانه ها را بدون حضور وکلای گذر و ملاامامان مساجد ندارند.

بیشتر بخوانید:

وزارت داخله طالبان: ماموران بازرسی بدون حضور «وکلای گذر» اجازه تفتیش ندارند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا