• انتشار: 7 نوامبر 2020
  • ساعت: 14:41
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 50442
پرینت

صالح: روحیه کاذب طالبان را نابود می کنیم

آقای صالح، خاطرنشان کرد تروریستان برای رسیدن به اهداف شان، از موترسایکل‌های بی‌اسناد استفاده می‌کنند و به همین دلیل، از این به بعد نیروهای پولیس این موترسایکل‌ها را مصادره خواهند کرد.

امرالله صالح، معاون اول ریاست‌جمهوری، گفت توافق‌نامه‌ی امریکا – طالبان در قطر، به این گروه روحیه‌ی کاذب داده و دولت افغانستان نیز تلاش دارد تا این روحیه را از بین ببرد.

آقای صالح، روز شنبه (۱۷ عقرب)، در برگه‌ی فیسبوکش نوشت در بخش مهار جرایم جنایی در کابل، پیشرفت صورت گرفته؛ اما در حال حاضر، بزرگ‌ترین مشکل جرایم ترور و طالبانی است که کار روی نابودی آن جریان دارد.

به گفته‌ی آقای صالح، فردی به نام نورالله که چندی پیش یکی از کارمندان امنیت ملی را در ساحه‌ی بگرامی ترور کرده بود، بازداشت شده است.

او افزود: «فرد بازداشت‌شده، عضو هسته‌ی ترور شهری طالبان است که پس از توافق دوحه وظیفه گرفته بود تا اهداف نرم را نشانه بگیرد و گویا کابل را آماده‌ی تسلیم‌شدن به طالب بسازد. این هسته کلان است و بخش زیاد آن تثبیت، نابود و مهار شده؛ اما کاملا از بین نرفته است. توافق دوحه به طالب روحیه‌ی کاذب داد و ما داریم این روحیه را با خاک مبدل می‌کنیم.»

آقای صالح، گفت طالبان مانند ملخ در کندهار حمله کردند و مانند ملخ بی‌هویت و بی‌نشان نابود شدند.

آقای صالح، خاطرنشان کرد تروریستان برای رسیدن به اهداف شان، از موترسایکل‌های بی‌اسناد استفاده می‌کنند و به همین دلیل، از این به بعد نیروهای پولیس این موترسایکل‌ها را مصادره خواهند کرد.

معاون اول ریاست‌جمهوری، هم‌چنان گفت تحقیقات در مورد حمله بر دانشگاه کابل و مرکز آموزشی کوثر دانش، ادامه دارد و سرنخ‌های زیادی نیز به دست آمده است؛ اما به دلیل رعایت کردن مصوونیت عملیاتی، جزییات آن بعدا منتشر خواهد شد.

گفتنی است به دنبال افزایش جرایم جنایی و تروریستی در کابل، رییس‌جمهور غنی، مسوولیت رسیدگی به مسایل امنیتی کابل را برای چند هفته و به گونه‌ی مستقیم، به امرالله صالح، معاون اول ریاست‌جمهوری سپرده است.

Comments are closed.