• انتشار: 17 نوامبر 2020
  • ساعت: 12:27
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 50832
پرینت

صالح: رئیس جمهور نیز از قوه قضائیه خواسته تروریستان را علنی محاکمه کند

امرالله صالح امروز سه‌شنبه (۲۷عقرب) گفت: «رییس جمهور دیروز از قوه قضایه خواست تروریستان را محکمه علنی نمایند. همچنان تاکید صورت گرفت که محکمه سریع دایر گردد تا مردم بدانند که قاتلین عزیزان شان از بندی خانه مهمانخانه نمی سازند.»

امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری می گوید رییس جمهور از قوه قضاییه خواسته است تا تروریستان را علنی محاکمه کنند و جلسه محکمه آنان را سریع برگزار نماید.

امرالله صالح امروز سه‌شنبه (۲۷عقرب) گفت: «رییس جمهور دیروز از قوه قضایه خواست که تروریستان را محکمه علنی نمایند. همچنان تاکید صورت گرفت که محکمه سریع دایر گردد تا مردم بدانند که قاتلین عزیزان شان از بندی خانه مهمانخانه نمی سازند.»

او افزود عضو دوم هسته طراح حمله بر دانشگاه کابل به پایتخت منتقل شده و فردا بخشی از اعترافات اش نشر می شود.

صالح تاکید کرد «ثبوت و مدارک» غیر قابل انکار دیگر در اختیار او قرار گرفته نشان می دهد چگونه خلاهای امنیتی را تروریستان تثبیت می کند.

معاون اول رییس جمهور خاطرنشان کرد بر اساس هدایت مستقیم رییس جمهور کشور در جلسه ۲۵ کابینه مسوولیت نظارت از تطبیق میثاق امنیتی در ده شهر بزرگ به عهده او گذاشته شده و او با استفاده از روش «جلسات شش و نیم» و با همکاری دفتر شورای امنیت ملی کار بالای این ولایت ها را آغاز می کند.

صالح در بخش مبارزه با فساد که به تازگی مسوولیت انرا نیز به عهده گرفته از شهروندان خواسته هنگام مراجعه به ادارات دولتی اگر موارد «رشوه ستانی» و «کار شکنی» را متوجه می شوند آنان را درجریان قرار دهند و به خاطر ایجاد موثریت و سرعت در امر مهار فساد اداری و ارج گذاری به پیام های مردم سر از فردا نماینده تعیین شده و با صلاحیت دادستانی کل کشور در جلسات شش ونیم اشتراک خواهد داشت.

معاون اول ریاست جمهوری در عین حال تاکید کرد از سالها بدینسو یک «ریاست فلج و بیکاره» در وزارت معارف بنام ریاست زمرک وجود داشته و برای انتقال به وزارت داخله مقاومت می کند.

ادامه ترور ها در کابل

معاون اول ریاست جمهوری در ادامه گفت شب گذشته دوتن تن از پولیس کابل هنگام اجرای وظیفه (تامین نظم موتر های سنگین بار) در منطقه کمپنی ترور شده اند.

به گفته او نیروهای امنیتی همچنان سه تن را که در ترور مدیر امنیت ملی نجراب در منطقه قره باغ دست داشتند بازداشت کرده اند.

امرالله صالح افزود عکس ده نفر تروریست دیگر که بازهم در حملات شهری دست داشتند منتشر می شود، «اگر مردم از ثبت دعوای حق العبد به صورت مستقیم نگران اند ما می توانیم خدمات مشورتی و وکیل دعوا فراهم سازیم. احوال بدهید».

صالح اضافه کرد پولیس کابل در بیست و چهار ساعت گذشته یک باند کلاه بردار را که طلای ساختگی می فروختند و باند دومی که زیر نام ملل متحد موتر های مردم را کرایه گرفته و فرار می دادند بازداشت کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.