• انتشار: 6 ژانویه 2021
  • ساعت: 10:45
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 52940
پرینت

صالح: جرم پیشه ها از سادگی روستائیان سوء استفاده می کنند

صالح می‌گوید تحقیقات نشان می‌دهد : « شماری از جوانان روستایی که زمستان به شهر می‌آیند با مجرمین شهری یکدست شده و دست به دزدی و رهزنی می‌زنند.»

امرالله صالح، معاون نخست ریاست جمهوری بامداد امروز ( چهارشنبه،۱۷ جدی) در جلسهٔ شش و نیم صبح بیان داشت ارزیابی گراف جرایم نشان می‌دهد که جرم پیشه‌های شهری از ساده لوحی و ساده‌دلی روستاییان در انجام جرایم جنایی به ویژه دزدی و رهزنی استفاده می‌کنند.

آقای صالح، افزود ارزیابی پولیس از گراف جرایم نشان می‌دهد که در فصل زمستان جرایم کوچک و خیابانی اضافه می‌شود.

او می‌گوید تحقیقات نشان می‌دهد : « شماری از جوانان روستایی که زمستان به شهر می‌آیند با مجرمین شهری یکدست شده و دست به دزدی و رهزنی می‌زنند.»

معاون نخست رییس جمهور اضافه کرد جرم پیشه‌های شهری از ساده لوحی و ساده‌دلی روستاییان استفاده کرده و آنها را شامل حلقات جرم پیشه می‌سازند.

او تأکید کرد ارزیابی های ابتدایی نشان می‌دهد که تحرک در پولیس به خاطر رسیدگی – حل و به نتیجه رسانیدن دوسیه ها در بعضی موارد مانند دزدی موتر – قتل – رهزنی و موبایل دزدی سه برابر شده است.

قرار گفتهٔ آقای صالح، در گراف بعضی جرایم نه تنها تفاوت نیامده بلکه اضافه شده اما پولیس توانسته است مجرمین را بازداشت نماید و این تحرک در پولیس است که وضعیت را تغییرداده است.

وی افزود ارزیابی ها نشان می‌دهد دلیل اصلی بهبود وضعیت در رفتار دزدان و جرم پیشه ها نه، بلکه در تحرک پولیس است به همین دلیل رسیدگی به تک تک از هزاران نفر جرم پیشه شامل فهرست بسیار مهم و حیاتی است.

این در حالی‌ست که میزان جرایم در ماه گذشته در کابل و سایر ولایات کشور افزایش یافته چنانچه به گفتهٔ آقای صالح در شصت روز گذشته حد میانه روزانه شش رویداد جنایی در کابل رخ داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.