• انتشار: 26 اکتبر 2020
  • ساعت: 13:06
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 50053
پرینت

صالح: برای مبارزه با تهدیدات داعش طرح مشخصی ریخته می شود

امرالله صالح معاون اول رئیس جمهور اعلام کرد برای مبارزه با تهدیدات داعش طرح مشخصی مبتنی بر نظریات خود مردمی که تحت تهدید قرار دارند ریخته می شود.

معاون رئیس جمهور در ادامه پست های فیسبوکی اش در مورد بهبود امنیت در کابل و بقیه نقاط کشور امروز (دوشنبه) نوشت طرحی برای توانمند سازی مردم برای مقابله با داعش ریخته می شود.

امرالله صالح معاون رئیس جمهور گفت طرحی مشخصی برای توانمندسازی افرادی که تحت تهدید داعش هستند، ریخته می شود، تا در آینده از قتل عام توسط داعش و طالبان در مناطق غیرنظامی جلوگیری شود.

او نوشت بسیج ملت در برابر هسته های خوابیده و پنهان تروریزم در شهر و ولسوالی ها باید آغاز گردد. در روز های آینده عکس تروریستانی را که در ولسوالی ها فعالیت دارند وهمچنان آن چهره هایی که قتل های عام را در شهر کابل سازماندهی کردند و تا اکنون فکر می کردند که اسم و جنایت شان تنها در لای کتاب ها باقی می ماند به مردم از طریق پوستر ها معرفی می شوند، تا تمام مردم راجع به آنها بدانند و در سرکوب و رد یابی شان سهیم گردند.

صالح همچنین نوشت طرح واضح و مشخصی برای توانمندسازی مردمانی که تحت تهدید حملات داعش هستند، ریخته می شود.

او گفت این طرح بر اساس نظریات خودشان ریخته می شود تا بتوان در آینده از قتل عام توسط داعش و طالب در ساحات ملکی جلوگیری نمود.

صالح تاکید کرد چیزی بنام ملیشه سازی و توزیع اسلحه در برنامه وجود ندارد.

این اظهارات امرالله صالح در حالی مطرح می شود که دو روز قبل در یک حمله تروریستی بر یک مرکز آموزشی در غرب کابل، ۲۴ تن شهید شدند، بیشتر این جان باختگان کودکانی بودند که برای آموزش به این مرکز مراجعه کرده بودند.

وزارت صحت عامه روز گذشته (یکشنبه) اعلام کرد در اثر حمله انتحاری بر مرکز آموزشی کوثر در منطقه پل‌خشک کابل، دست‌کم ۲۴ تن جان باخته و ۵۷ نفر هم زخمی شده‌اند.

در اطلاعیه‌ای منسوب به داعش، این گروه مسئولیت حمله را پذیرفته، اما بسیاری از کارشناسان صحت این اعلامیه را زیر سوال برده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.