سیاست

صالح: با آمدن نیروی کار از پاکستان، اشغال نیابتی به اشغال نیمه مستقیم تبدیل می گردد

امرالله صالح معاون نخست دولت پیشین در واکنش به گفته های اخیر عمران خان نخست وزیر پاکستان مبنی بر اعزام نیروی کار متخصص به افغانستان، می گوید که این به معنای تکمیل شدن نیمه کمبود و گم شده طالبان است.

امرالله صالح معاون نخست دولت پیشین در صفحه فیسبوکش امروز (شنبه ۲۵ جدی) نوشته است: «جابجایی کارمندان و کاردهای ملکی پاکستانی در ادارات افغانستان به این معناست که نیمه کمبود و گم شده طالبان تکمیل می گردد.»

آقای صالح گفته است «طالبان نظامی که وجه مشترک با کارمندان و کادرهای ملکی افغانستان ندارند باعث شده است که تشنج در ادارات نیمه فلج افغانستان اوج بگیرد.»

به باور آقای صالح، با پرسازی خلا اداری توسط مدیران پاکستانی، نظامیان و ملکی ها در یک خط قرار می گیرند و اشغال نیابتی به اشغال نیمه مستقیم تبدیل می گردد.

وی افزوده است: «اردو زبان سوم اداری افغانستان خواهد شد. اینکه این اشغال نیابتی و حالا نیمه مستقیم چه مدت دوام می کند بحث متفاوت و علی حده است. برای فعلا خلا قوای مسلح ملی را ملیشه های زیرحمایه آی اس آی و خلا فرار مغزها را مامورین پاکستانی پر می سازند. شاید یاد داشتن زبان اردو شمولیت در اداره طالب را در آینده نه چندان نزدیک سهل تر بسازد.»

لازم به ذکر است که عمران خان نخست وزیر پاکستان روز گذشته (جمعه ۲۴ جدی) در سومین نشست مقام های ارشد این کشور (اپکس) خواستار آن شد تا به منظور جلوگیری از بحران انسانی و فروپاشی اقتصادی در افغانستان، کادرهای متخصص در بخش های مختلف به شمول بخش های پزشکی، تکنالوژی معلوماتی، حسابداری و امور مالی به افغانستان اعزام گردد.  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا