• انتشار: ۲۸ جوزا ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۱:۵۹
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 59532
پرینت

شیوع گسترده ویروس کرونا در سفارت امریکا در کابل/۱ کارمند جان باخته و ۱۱۴ نفر دیگر مبتلا شده اند

در گزارشی که روز جمعه -۲۸ جوزا/ ۱۸ جون- نشر شده، آمده است یکی از کارمندان سفارت امریکا در کابل، در اثر ویروس کرونا جان باخته و ۱۱۴ نفر دیگر نیز به این ویروس کرونا شده و در قرنتین به سر می‌برند.

خبرگزاری آسوشیتیدپرس، گزارش داد ویروس کرونا، به گونه‌ی گسترده در سفارت امریکا در کابل، شیوع کرده است.

در این گزارش که روز جمعه -۲۸ جوزا/ ۱۸ جون- نشر شده، آمده است یکی از کارمندان سفارت امریکا در کابل، در اثر ویروس کرونا جان باخته و ۱۱۴ نفر دیگر نیز به این ویروس کرونا شده و در قرنتین به سر می‌برند.

از سویی هم، سفارت امریکا در کابل، روز پنج‌شنبه -۲۷ جوا/ ۱۷ جون- در اعلامیه‌ای گفت که بیش‌تر فعالیت‌های گروهی، به شمول جلسات کاری و گردهمایی‌ها به حالت تعلیق درآمده و ممنوع اعلام شده است.

این سفارت، افزوده است؛ تا زمانی که وضعیت عادی نشود، این محدودیت‌ها برداشته نخواهد شد.

سفارت امریکا در کابل، گفته است که ۹۵ درصد مبتلایان به ویروس کرونا، افرادی اند که واکسین دریافت نکرده اند.

با این حال، راس ویلسن، سرپرست سفارت امریکا در کابل، گفته است: «ما باید از یک‌دیگر محافظت کنیم. بدون همکاری با یک‌دیگر، نمی‌توانیم به وضعیت عادی برگردیم.»

گفتنی است که اخیرا، ثبت موارد مثبت ویروس کرونا و مرگ‌ومیر ناشی از آن، در افغانستان ‌‏‌‏افزایش یافته است. بیش‌ترین آمار ابتلا و مرگ‌ومیر در افغانستان، در کابل ثبت شده است‎.‎

کمیته‌ی بین‌المللی صلیب سرخ و جمعیت هلال‌احمر، گزارش داده اند که در جریان یک ماه گذشته، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان، ۲۴۰۰ درصد افزایش یافته و مهار آن از کنترل خارج شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.