اجتماعیبین الملل

شولتس: اخراج مهاجران افغان از آلمان کاملا متوقف نشود/ چهارشنبه این هفته شماری دیگر اخراج می شوند

به نقل از دیچوله، مارتین شولتس سیاستمدار حزب سوسیال دموکرات آلمان (اس. پی. دی) که برای اشتراک در انتخابات پیش روی آلمان و رقابت بر سر احراز مقام صدراعظمی آلمان از سوی حزبش نامزد شده، از اخراج مهاجران رد شده افغان به کشور جنگزده شان “تحت شرایطی خاص” دفاع کرد.

شولتس روز شنبه به روزنامه “پاساور نویه پرسه” آلمان گفت: «با توجه به وضعیت ناامن در افغانستان، هر قضیه (اخراج) باید به دقت بررسی شود».

شولتس با اینکه اخراج به افغانستان را به خاطر وضعیت امنیتی این کشور مشروط می خواهد، بر اخراج بی قید و شرط مهاجرانی تاکید می کند که برای امنیت در آلمان خطرناک هستند.

وی افزود: «این هم واضح است که کسی که در کشورمان به فکر طرح ریزی حمله باشد و امنیت را به خطر اندازد، نباید انتظار به دست آوردن حفاظت از سوی آلمان را داشته باشد».

اخراج مجرمان

دولت فدرال آلمان از زمانی که اخراج مهاجران افغان به کشورشان در پی توافقنامه اتحادیه اروپا با دولت این کشور را آغاز کرده، همواره ادعا می کند که مهاجران رد شده ای را اخراج می کند که مرتکب جرایم شده اند.

اگرچه این ادعای دولت فدرال آلمان از سوی سازمان های حامی پناهجویان همواره مورد انتقاد قرار گرفته و خواسته شده در مورد جرایم آنان توضیح داده شود، اما دولت به خاطر قانون حفظ اطلاعات در مورد هویت این افراد و جرمی که ادعا می شود انجام داده اند، جزئیاتی ارائه نمی کند.

برخی از مهاجران که از آلمان اخراج شده اند نیز در مصاحبه های شان با رسانه ها در افغانستان و برخی رسانه های جهانی ادعا کرده اند که هیچ جرمی را انجام نداده اند.

از ماه دسمبر سال گذشته میلادی تاکنون ۱۰۶ مهاجر افغان از آلمان به کابل اخراج شده اند.

در پی حمله مرگبار اخیر در کابل که سفارت آلمان نیز به شدت خسارت دید، دولت فدرال آلمان اخراج مهاجران افغان را به صورت موقت توقف داد، اما حالا اعلام کرده که روز چهارشنبه همین هفته یک طیاره اختصاصی دیگر، شماری مهاجران رد شده افغان را به کابل خواهد برد.

انگلا مرکل صدراعظم فعلی آلمان نیز در پی اعلام توقف موقت اخراج ها به افغانستان اضافه کرد که اخراج پناهجویان مجرم و آنانی که برای آلمان خطر امنیتی به وجود می آورند و یا در تشخیص هویت شان همکاری نمی کنند، همچنان ادامه خواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا