• انتشار: 17 دسامبر 2016
  • ساعت: 18:09
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 16418
پرینت

شورشیان یک مکتب را در لوگر به آتش کشیدند

وزارت معارف کشور اعلام کرده است که حوالی ساعت هشت شب گذشته، مکتب متوسطه نسوان کتب خیل ولسوالی محمد آغه ولایت لوگر از سوی هشت فرد مسلح به آتش کشیده شد.

به نقل از خبرنامه ی وزارت معارف، ابتداء افراد مسلح وارد مکتب شدند و شب باش مکتب را بستند و مکتب را آتش زدند که در نتیجه صدها جلد کتاب درسی به شمول کتاب های دینی، اتاق های تدریسی و اداری، میز، چوکی و وسایل لابراتواری و اسناد رسمی حریق شده است.

خبرنامه می افزاید که مکتب حریق شده ملکیت شخصی بوده که بطور کرایی غرض تدریس اولاد وطن از آن استفاده می شد در این مکتب مجموعاً ۵۵۰ تن دختران شامل بوده که از سوی ده معلم رسمی آموزش می دیدند.

وزارت معارف در حالیکه این عمل ضد علم و ضد پیشرفت را شدیداً محکوم می کند از نیروهای امنیتی می طلبد تا هر چه زود تر عاملان مذکور را شناسایی و به پنجه قانون بسپارند.

هم چنان وزارت معارف کشور از عموم ملت شریف افغانستان به ویژه علمای کرام و متنفذین می خواهد تا در حراست از جان و مال معلمین، متعلمین و حفظ حریم معارف از هیچ گونه حمایت و همکاری دریغ نکنند.

در ولسوالی محمد آغه ولایت لوگر ۶۴ باب مکتب موجود است که به هدف عرضه خدمات تعلیمی و تربیتی به روی متعلمین باز و فعال هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.