• انتشار: 21 جولای 2016
  • ساعت: 17:44
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 11160
پرینت

شورشیان طالبان ولسوالی قلعه ذال کندز را تصرف کردند

گزارش ها حاکی از اینست که شورشیان طالبان امروز پنجشنبه پس از ۴ روز درگیری ولسوالی قلعه ذال ولایت کندز را به تصرف خود در آورده اند.

 

مقام های محلی ولایت کندز ضمن تایید این رویداد می گویند که نیروهای امنیتی اما در تلاش اند تا شورشیان طالبان را به عقب برانند و کنترول ولسوالی قلعه ذال را بار دیگر به دست گیرند.

امیرالدین ولی عضو شورای ولایتی کندز گفت که ساختمان ولسوالی قلعه ذال این ولایت هم اکنون تحت تصرف شورشیان طالبان است.

شورشیان طالبان نیز با صدور بیانیه ای اعلام کردند که کنترول ولسوالی را بدست گرفته اند و دست کم ۲۰ تن از نیروهای امنیتی کشور را کشته اند.

مقامات امنیتی اما می گویند که نیروهای امنیتی عقب نشینی استراتژیک داشتند و هم اکنون به میدان بازگشته اند تا کنترول ولسوالی را بدست گیرند.

یک مقام امنیتی دیگر گفت که شورشیان طالبان پس از تصرف ولسوالی قلعه ذال، هم اکنون به سمت ولسوالی دشت ارچی در حال پیش روی هستند، اما درگیری زیادی میان نیروهای امنیتی و این شورشیان وجود دارد.

لازم به ذکر است که سال گذشته نیز شورشیان طالبان دولت را غافلگیر کرده و توانستند شهر کندز مرکز ولایت کندز را برای چند روز به کنترول خود بگیرند.  از زمان سقوط رژیم طالبان در سال ۲۰۰۱، این اولین باری بود که شورشیان طالبان توانسته بودند یک ولسوالی را کاملا به تصرف خود درآورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.