• انتشار: 20 آگوست 2016
  • ساعت: 12:41
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 12498
پرینت

شورشیان طالبان ولسوالی خان آباد کندوز را به تصرف خود درآوردند

مقام های محلی در ولایت کندز می گویند پس از چندین روز درگیری شدید میان نیروهای امنیتی و طالبان، شورشیان امروز صبح کنترول ولسوالی خان آباد این ولایت را به تصرف خود در آوردند.

زرگل عالمی عضو شورای ولایتی کندز گفت شورشیان طالبان امروز صبح کنترول ولسوالی را بدست گرفتند و پرچم شان را در این ولسوالی علم کردند.

شورشیان طالبان چندین روز پیش به این ولسوالی حمله کردند و تا اکنون درگیری هایشان در این ولسوالی ادامه دارد، اما مقام های محلی می گویند که این شورشیان هم اکنون کنترول ولسوالی را بدست دارند.

حیات الله امیری ولسوال خان آباد گفت ساختمان این ولسوالی هم اکنون در تصرف طالبان است و نیروهای امنیتی عقب نشینی کرده اند.

آقای امیری گفت که این ولسوالی از چندین روز بدین سو در محاصره طالبان قرار داشت و کمبود مهمات و نیرو سبب سقوط این ولسوالی شده است.

یک مقام ارشد امنیتی در کندز همچنین با تایید این رویداد گفت، نیروهای امنیتی همچنان کنترول بیشتر پوسته های امنیتی را در اختیار دارند و درگیری شدیدی هم اکنون در جریان است.

این مقام امنیتی افزود مهمات و نیروهای تازه نفس از راه رسیده است و به زودی عملیات گسترده ای علیه این شورشیان برای بازپس گیری ولسوالی آغاز می شود.

کندز از زمان پایان ماه مبارک رمضان آماج حملات همیشگی شورشیان طالبان بوده است.

لازم به ذکر است که برق کندز از روز پنجشنبه در نتیجه این درگیری ها قطع شده و مردم در خاموشی بسر می برند.

ولایت کندز از جمله ولایت های شمالی کشور است که سال گذشته مرکز این ولایت با همین نام برای چند روزی به تصرف شورشیان طالبان در آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.