• انتشار: 7 اکتبر 2017
  • ساعت: 17:31
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 24953
پرینت

شورشیان طالبان می گویند که خسته از جنگ نیستند

شورشیان طالبان می گویند با وجود اینکه جنگ در افغانستان وارد هفدهمین سال خود می شود، این گروه خسته از جنگ نیست و خسته نیز نخواهد شد.

گروه طالبان در بیانیه ای اعلام کرده است که این گروه نمایندگی از ملت افغانستان را می کند و ملت افغانستان از آمریکایی ها می خواهد که هر چه سریعتر کشور را ترک کنند.

بیانیه طالبان افزوده است که ملت افغانستان تاکنون نه از جنگ خسته شده و نه خسته خواهد شد. “ملت افغانستان احساس ناامیدی ندارند و بر عکس روحیه ای بالا برای ادامه جنگ دارند.”

این گروه همچنین علاوه کرده است که طالبان تعهد کامل دارد تا نیروهای آمریکایی را از کشور خارج نماید.

بیانیه ی طالبان در حالی منتشر می شود که مقامات دولت افغانستان پیش تر اعلام کرده بودند تماس های زیادی از سوی طالبان برای از سر گیری مذاکرات صلح دریافت کرده اند.

شاه حسین مرتضوی سخنگوی رئیس جمهوری پیش تر گفته بود که دولت افغانستان تماس هایی از طالبان برای از سرگیری مذاکرات صلح دریافت کرده است، اما او تاکید کرد که این تماس ها از آدرس دفتر سیاسی طالبان در قطر صورت نگرفته است، و محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور نیز با دفتر سیاسی طالبان در قطر وارد گفتگو نخواهد شد.

به باور وی، دفتر سیاسی که خارج از افغانستان باشد موثریت ندارد.

این در حالیست که طالبان پس از انتشار گزارش هایی مبنی بر درخواست دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از محمد اشرف غنی برای بسته کردن دفتر طالبان در قطر، واکنش تندی از خود نشان داد.

همچنین بر اساس گزارش هایی، یک شاخه جدا شده از طالبان به رهبری ملا محمد رسول قرار است به زودی گفتگوهایی را با دولت افغانستان انجام دهد.

این گفتگوها با میانجی گری حزب اسلامی حکمتیار قرار است در شهر استانبول ترکیه صورت بگیرد.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی گروه اصلی طالبان تاکنون در خصوص این گزارش اظهار نظری نکرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.