• انتشار: 8 دسامبر 2015
  • ساعت: 21:19
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 4978
پرینت

شورشیان طالبان به میدان هوایی کندهار حمله کردند

مقامات محلی ولایت کندهار می گویند که ساعاتی پیش شورشیان طالبان در حمله ای برنامه ریزی شده به میدان هوایی این ولایت حمله کردند و این درگیری ها همچنان ادامه دارد.

صمیم خپلواک سخنگوی والی کندهار گفت “شورشیان طالبان توانستند از دروازه اول میدان هوایی ولایت کندهار عبور کنند؛ جزئیات تلفات هنوز مشخص نیست.”

محمد محسن سلطانی یک مقام نظامی کندهار گفت “شمار دقیق شورشیان طالبان که به این میدان هوایی حمله کرده اند مشخص نیست، اما نیروهای امنیتی کشور در درگیری شدیدی با این شورشیان قرار دارند.”

طالبان در حالی مسئولیت این رویداد را به عهده می گیرند که محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور عازم پاکستان برای شرکت در کنفرانس کشورهای قلب آسیا می باشد. گفته می شود مذاکرات صلح دولت افغانستان با طالبان از موضوعات مهم مورد بحث در این کنفرانس باشد.

شورشیان طالبان در وبسایت خود نوشتند “شماری از مجاهدین شهادت طلب با تجهیزات سبک و سنگین میدان هوایی ولایت کندهار را مورد هدف قرار دادند.”

گفتنی است درگیری شدیدی همچنان میان نیروهای امنیتی کشور و شورشیان طالبان در جریان است.

همچنین این حمله در حالی از سوی طالبان صورت می گیرد که گزارش هایی در چند روز اخیر مبنی بر کشته شدن ملا اختر محمدمنصور رهبر جدید طالبان منتشر شده است و برخی مقامات بلند پایه دولتی و فرماندهان طالبان نیز این خبر را تایید کرده اند.

طالبان اما روز شنبه هفته جاری صدای ضبط شده ای را در وبسایت خود منتشر کردند و مدعی شدند که صدای ملا اختر منصور است و وی زنده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.