• انتشار: 10 اکتبر 2017
  • ساعت: 21:40
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 25000
پرینت

شورشیان طالبان بر پوسته نظامی در شمال کشور حمله کردند

گروه طالبان به تازگی فایل تصویری تازه ای منتشر کرده که در آن جنگجویان این گروه بر یک پوسته نظامی در شمال غرب کشور حمله می کنند و آن را به تصرف خود در می آورند.

گروه طالبان با انتشار یک فایل تصویری تازه نشان می دهد که جنگجویانش در یک حمله شبانه بر یک پوسته نظامی در ولایت بلخ، آن را به تصرف خود در می آورند. در تصویر دیده می شود که شورشیان بدون ترس و نگرانی از حمله انتقامی نیروهای افغان و یا حمله هوایی نیروهای خارجی اقدام به تصرف و نگهداری از این پوسته می کنند.

این تصاویر بخشی از فایل تبلیغاتی اخیر طالبان با نام «تصرفات در بلخ» می باشد. طالبان این عملیات را در ولسوالی های چمتال و چهار بولک ولایت بلخ صورت گرفت.

لازم به ذکر است که فایل تبلیغاتی طالبان موضوعی جدید نیست. این گروه پیش تر نیز ویدیوهایی از عملیات شان در ولایات نیمروز، کندهار، هلمند، غزنی و پکتیا پخش کرد که به جزئیات پیروزی هایشان را نشان می داد.

در تمامی موارد طالبان موفق می شود که پوسته های نظامی و یا مراکز ولسوالی ها حمله کرده و آن ها را برای ساعاتی و حتی چندین روز در تصرف خود نگه دارند.

لانگ وار جورنال پیش تر با استناد به اسناد دولتی و نظامی آمریکا نوشته بود که ۴۵ فیصد از ولسوالی های افغانستان یا تحت کنترل طالبان است و یا این ولسوالی ها شاهد نزاع میان طالبان و نیروهای دولتی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.