سیاستِتیتر یک

شورشیان طالبان از تحویل تجهیزات نظامی به کابل توسط هند اظهار نگرانی کردند

چند روز پیش خبرهایی در برخی رسانه های هندی منتشر شد مبنی بر اینکه محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور در اواسط ماه آینده میلادی به این کشور سفر می کند، و هند نیز قرار است از تحویل تجهیزات نظامی بیشتری به کابل در سفر رئیس جمهور به دهلی خبر بدهد.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان بلافاصله پس از انتشار این خبرها طی بیانیه ای اعلام کرد “گروه طالبان نماینده مردم افغانستان است، و کسانی که جنگ را علیه مردم افغانستان می آورند یا متجاوزین خارجی هستند که امارت اسلامی را سقوط داده و مردم افغانستان را کشتند و پس از ویرانی خانه های مردم افغانستان، آزادی آنان را نیز گرفتند، و یا جنگ سالاران بی کفایت و فاسد دولت کابل هستند که به زور و توسط آمریکا بر مردم افغانستان حکومت می کنند.”

ذبیح الله مجاهد در بیانیه اش افزوده است “خبرهای منتشره حاکی از این است که قرار است هند تجهیزات نظامی بیشتری به دستگاه کابل بدهد. این چندمین باری است که هند تجهیزات نظامی در اختیار کابل قرار می دهد، و مسلما دولت کابل از این تجهیزات برای کشتن مردم ما، ویرانی خانه های آنان و نابودی زیرساخت های عام المنفعه استفاده می کند. نمونه بارز این موضوع، نابودسازی پل آلچین در ولایت کندز است که توسط هلی کوپترهایی که دولت هند به دولت کابل داده بود نابود شد.”

سخنگوی شورشیان طالبان با محکوم کردن تصمیم جدید دهلی نو گفته است “امارت اسلامی افغانستان (طالبان) این تصمیم دولت هند را به شدت محکوم می کند. این گونه اقدامات سبب بی اعتمادی میان دو ملت افغانستان و هند می شود و رابطه دو کشور را تخریب می کند.”

لازم به ذکر است که هند تقریبا هشت ماه پیش اولین بسته تجهیزات نظامی که شامل سه فروند هلی کوپتر جنگی نوع (mi-25) می شد را به دولت افغانستان برای تقویت نیروهای امنیتی شروع کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا