• انتشار: 6 مارس 2016
  • ساعت: 20:09
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 7846
پرینت

شورای کویته طالبان رهبری جنگ را در هلمند به عهده دارند

برخی از اعضای شورای ولایتی و فعالان مدنی ولایت هلمند می گویند که شورای رهبری کویته طالبان رهبری جنگ را در ولسوالی موسی قلعه این ولایت به عهده دارند.

طلوع نیوز نوشت؛ این اعضای شورای ولایت و فعالان مدنی می گویند به برخی از اعضای شورای کویته طالبان به این ولسوالی آمده اند تا رهبری جنگ را علیه نیروهای دولتی به عهده بگیرند.

آنها ضمن ابراز نگرانی از این موضوع، از نهادهای ذیربط دولتی خواستند تا از ورود اعضای شورای کویته طالبان به این ولسوالی جلوگیری به عمل آورند.

مجید آخونزاده معاون شورای ولایتی هلمند گفت “اگر دولت نتواند از ورود این اعضای طالبان جلوگیری کند، ولایت هلمند در بهار پیش رو شاهد درگیری های شدیدی خواهد بود.”

عطاالله افغان سکرتر شورای ولایتی هلمند نیز می گوید که شماری از اعضای شورای کویته طالبان برای رهبری جنگ در ولسوالی موسی قلعه وارد این ولسوالی شده اند.

در همین حال، برخی از فعالان مدنی ولایت هلمند از این موضوع ابراز نگرانی می کنند و می گویند که چطور ممکن است اعضای شورای کویته پاکستان وارد ولسوالی موسی قلعه شوند.

میرزا محمد حق پرست یکی از فعالان مدنی هلمند گفت “ما از فعالیت های اعضای شورای کویته طالبان در ولسوالی موسی قلعه نگران هستیم و می خواهیم بدانیم که آنها (اعضای شورای کویته طالبان) چگونه توانسته اند وارد این ولسوالی شوند.”

مقامات محلی ولایت هلمند تاکنون در این رابطه چیزی نگفته اند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.