• انتشار: ۱۱ عقرب ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۳:۳۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 67035
پرینت

شورای وزیران طالبان: با تذکره های کاغذی هم پاسپورت توزیع می شود

شورای وزیران گروه طالبان به ریاست عمومی پاسپورت وزارت امور داخله‌ وظیفه داده است با شناس‌نامه‌های کاغذی هم پاسپورت توزیع کند.

به دلیل حجم بالای درخواست ها از سوی شهروندان کشور و نامشخص بودن تذکره های برقی شورای وزیران امارت اسلامی طالبان فیصله نموده با تذکره های کاغذی نیز پاسپورت توزیع شود.

ریاست عمومی پاسپورت وزارت امور داخله گروه طالبان اعلام کرد طبق نظر شورای وزیران این گروه، به دلیل درخواست‌های زیاد مردم با تذکره کاغذی نیز پاسپورت توزیع شود.

شورای وزیران گروه طالبان به ریاست عمومی پاسپورت وزارت امور داخله‌ی این گروه وظیفه داده است با شناس‌نامه‌های کاغذی هم پاسپورت توزیع کند.

اداره‌ی امور ریاست‌جمهوری طالبان با نشر خبرنامه‌ای گفت این دستور روز گذشته (دوشنبه، ۱۰ میزان) در نشست شورای وزیران این گروه صادر شده است. این نشست در ارگ به ریاست محمدحسن آخوند، نخست‌وزیر طالبان برگزار شده بود.

به نقل از خبرنامه، در این نشست تأکید شد ریاست پاسپورت‌ها به‌دلیل «ازدیاد درخواست مردم» و «ایجاد سهولت‌های بیشتر» پاسپورت را با شناس‌نامه‌های کاغذی که اساس ثابت و مطمئن دارد، هم توزیع کند.

همچین شورای وزیران طالبان وزارت‌های امور خارجه، امور داخله و ریاست عمومی استخبارات طالبان را مؤظف کرده است که به‌خاطر تأمین امنیت سفارت‌خانه‌های خارجی و مؤسسات مطابق معیار بین‌المللی طرحی را آماده کنند.

این شورا وزارت داخله‌ی این گروه را هم مؤظف به ایجاد طرحی برای ترویج بانکنوت‌های افغانی کرده است.

قبل از این پاسپورت‌ها براساس شناس‌نامه‌های الکترونیک توزیع می‌شد. با سقوط افغانستان به‌دست طالبان، روند توزیع شناس‌نامه‌ای الکترونیک متوقف شد و هنوز فعالیت اداره‌ی احصائیه که مسئولیت توزیع آن را دارد، به حالت عادی برنگشته است.

از سویی هم، بیشتر متقاضیانی که برای اخذ پاسپورت مراجعه می‌کنند، شناس‌نامه‌های الکترونیک ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.