• انتشار: ۱۴ قوس ۱۳۹۴
  • ساعت: ۲۰:۱۱
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 4882
پرینت

مسلمانان آلمان خواستار توقف اعزام نیروی نظامی به سوریه شدند

یک گروه از مسلمانان آلمان امروز شنبه از طرح این کشور برای پیوستن به جبهه جنگ علیه گروه داعش در سوریه انتقاد کردند و آن را “دستوری برای شکست” خواندند.

ایمن مازیاک رئیس شورای مرکزی مسلمانان آلمان (ZMD) در گفتگو با یک روزنامه آلمانی گفت که طرح مشهور “مبارزه با تروریسم” با شکست مواجه شده است.

ایمن مازیاک گفت “همه ما هم اکنون بهتر از هر زمان دیگری فهمیده ایم که طرح مبارزه با تروریسم تنها تروریست ها را تقویت میکند، و این موضوع پس از اینکه القاعده تبدیل به داعش شد واضح گردید. پس از داعش چه خواهد بود؟”

اظهارات رئیس شورای مرکزی مسلمانان آلمان در حالی مطرح می شود که پارلمان این کشور روز گذشته طرح پیوستن به جبهه جنگ علیه داعش در سوریه را تصویب کرد که بر اساس آن این کشور هواپیماهای شناسایی، و یک ناوچه نظامی و ۱۲۰۰ سرباز خود را به این کشور اعزام می کند.

به باور آقای مازیاک، ظهور گروه تروریستی داعش ثمره سیاست های غلط جنگ می باشد.

وی گفت “ما بذر جنگ را خود پاشیده ایم، و هم اکنون خود مهاجرت و تروریست را به عنوان میوه برداشت می کنیم.”

شورای مرکزی مسلمانان آلمان خواستار توقف اعزام نیروی نظامی به سوریه شدند و از قدرت های منطقه خواستند که در عوض مذاکراتی صلح طرح ریزی کنند.

پیوستن آلمان به جبهه جنگ علیه داعش در سوریه، که شاید بزرگترین اشتراک نظامی آلمان در خارج از کشور باشد، سه هفته پس از این صورت گرفت که داعش مسئولیت یک رشته عملیات تروریستی را در پاریس به عهده گرفت که در آن ۱۳۰ تن کشته شدند.

پس از این حادثه، فرانسه از تمامی هم پیمانان اروپایی خود درخواست کرد تا به این کشور در جنگ علیه داعش در سوریه و عراق تسهیلات نظامی فراهم کند.

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.