• انتشار: 10 فوریه 2018
  • ساعت: 12:41
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 26311
پرینت
شورای حراست و ثبات:

شورای قیادی در افغانستان جای ندارد

شورای حراست و ثبات افغانستان حکومت را متهم می‌کند که با استفاده از پول‌های کمکی کشورهای مختلف، علیه سیاسیون کشور دوسیه می‌سازد.

مسعود ترشتوال، سخن‌گوی شورای حراست و ثبات در نشستی در کابل در واکنش به این که امریکا در تلاش است تا با ایجاد یک شورای قیادی متشکل از رهبران سیاسی و جهادی جلو برگزاری انتخابات آزاد را بگیرد، گفت که این موضوع در منطق جا ندارد.

آقای ترشتوال افزود که شهروندان کشور به‌خاطر حق خود و رسیدن به آزادی‌های فردی و حقوق شهروندی، در ۱۷ سال گذشته، قربانی زیاد داده و ایجاد شورای قیادی را به معنای سب و تاش کردن انتخابات دانست.

وی تاکید کرد که انتخابات هیچ بدیلی ندارد و افزود که ایجاد شورای قیادی نه در منطق جا دارد و نه هم در افغانستان قابل ایجاد می‌باشد.

سخن‌گوی شورای حراست و ثبات گفت که دولت در این اواخر به سیاست نفاق ملی، ممنوع‌الخروجی سیاسیون و دوسیه‌سازی علیه رهبران جهادی روی آورده و خاطر نشان ساخت که حکومت وحدت ملی باعث نفاق ملی در کشور گردیده است.

آقای ترشتوال می‌گوید که در افغانستان درحال حاضر فاجعه و ظلم روان است و حکومت به جای کمک به مردم به سفارت‌خانه‌های کشورهای خارج پناه برده‌است.

وی در عین حال اظهار کرد اگر حکومت می‌خواهد که به صلح برسد و قتل عام مردم کم  گردد، باید با جاسوسان پاکستان که در داخل کشور و نظام اند صلح نموده و سپس با کشورهای منطقه نشست برای ثبات در کشور برگزار نماید.

از سوی، محمد علم ازدیار، معاون اول مجلس سنا می‌گوید از قضیه جنبش رستاخیز که در آن ده‌‌ها تن کشته وزخمی شده‌اند، هشت ماه می‌گذرد، اما دولت تا هنوز بررسی آن را روشن نساخته‌است.

وی گفت حکومت باعث جلوگیری از پیشرفت کار در انجام تحقیقات می‌گردد و هشدار داد که اگر این روند ادامه پیدا کند، این دولت به زودی نابود خواهد شد.

واکنش شورای حراست و ثبات درحالی در مورد ایجاد شورای قیادی صورت می‌گیرد که جریان سیاسی موسوم به محور مردم افغانستان گفته که امریکا می‌خواهد مانع برگزاری انتخابات گردد و یک چنین شورا را ایجاد نماید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.