• انتشار: ۵ ثور ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۱:۴۵
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 27793
پرینت

شورای علمای شیعه افغانستان انتخابات را تحریم کرد

شورای علمای شیعه افغانستان در واکنش به حمله مرگبار روز یکشنبه در غرب کابل به مردم گفته است که با توجه به افزایش ناامنی ها در سطح کشور، تا زمانی که امنیت اطمینان بخشی برای مردم تامین نگردده از مراجعه در مراکز ثبت نام رای دهی خودداری کنند.  

شورای علمای شیعه افغانستان به دنبال حمله تروریستی مرگبار روز یکشنبه در منطقه «مهتاب قلعه» در غرب شهر کابل که منجر به شهید شدن دست کم ۷۰ تن و زخمی شدن ۱۲۰ تن دیگر شد، جلسه ای اضطراری برگزار کرد.

در این جلسه، شورای علمای شیعه افغانستان اعلام کرد که تا زمانی که امنیت اطمینانی بخشی تامین نگردد، مردم از مراجعه به مراکز ثبت نام رای دهندگان انتخاباتی خودداری کنند.

متن کامل اعلامیه شورای علمای شیعه افغانستان به شرح زیر می باشد:

 

مَن قُتِلَ نفسا بغیرِ نفسٍ و فسادٍ فی‌الارض فکأنما قتل‌الناس جمیعا

(قرآن کریم، سوره مائده آیه ۳۲)

شورای علمای شیعه افغانستان با ابراز تأسف شدید از حادثه دوم ثور در ناحیه ششم شهر کابل که بر بنیاد گزارش‌ها در آن حدود ۲۰۰ نفر شهید و زخمی شدند و عرض تسلیت به خانواده‌های محترم و داغدار شهدا و مجروحین، برای شهدا علو درجات و برای مجروحین این حادثه و حوادث مشابه از جمله حادثه سوم ثور ولایت بادغیس، بغلان، غور و ننگرهار شفای عاجل آرزو دارد.

این شورا به استحضار ملت سرافراز افغانستان می‌رساند که متأسفانه دولت وحدت ملی در تأمین امنیت مردم، بخصوص در واقعه اخیر ناکام و ناموفق بوده و به دلیل ناتوانی یا خدای ناخواسته سهل انگاری مسئولین امنیتی، هر روز شاهد به خون غلتیدن مردم مظلوم و بی دفاع خود مان هستیم.

لهذا از همه‌ی مردم مسلمان افغانستان بویژه آنهایی‌که طلایه‎دار و حامی مردم‌سالاری دینی در این کشور بوده و هستند می‎خواهیم که: با توجه به ناامنی‌های فزاینده در کشور، تا امنیت اطمینان بخش همه جانبه‎ی مردم تأمین نگردیده، جهت گرفتن تذکره و ثبت نام برای رأی دادن در انتخابات شرکت نکنند. چون حفظ جان مردم مهم‌تر از هر مسأله دیگر است.

دولت جمهوری اسلامی افغانستان نیز باید در جهت تأمین امنیت مردم توجه جدی را مبذول نموده و همچون گذشته در حفظ جان و امنیت مردم کوتاهی ننماید تا بنیان‌های مردم‌سالاری دینی آسیب نبیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.