• انتشار: ۲۶ جدی ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۲:۲۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 17524
پرینت

شورای عالی صلح خواهان بررسی موقف گیری مجاهد شد

شورای عالی صلح در پیوند به سخنان اخیر عبدالحکیم مجاهد گفته است که موقف او از سوی شورای عالی صلح نیست و او نیز به عنوان نماینده این شورا شرکت نکرده بود.

در اعلامیه ای که شورای عالی صلح منتشر کرده، از نهادهای ذیربط خواسته است که این موضوع را به صورت دقیق بررسی کند و بر اساس آن قضاوت کنند.

در اعلامیه امده است، شواری عالی صلح منحیث یک مرجع ملی برای تامین صلح عادلانه، پایدار و همه شمول همواره از تلاشهای تمام جهت ها برای رسیدن به این هدف والای دینی و ملی استقبال می کند.

شورا در اعلامیه ی خود اورده است، سخنان اخیر عبدالحکیم مجاهد مشاور شورای عالی صلح که در رونمایی گزارش (بررسی گفتگوهای صلح در افغانستان در چهار دهه گذشته) موقف شخصی آقای مجاهد را نشان می دهد.

شورای عالی صلح همچنین گفته در قبال اظهار نظرهای از این قبیل هیچ نوع مسئولیت ندارد و باورمند است که نسبت به هر وقت دیگر در شرایط کنونی دشمنان صلح و ثبات افغانستان دست به دست هم داده تا بتوانند از این بیشتر بر پیکر واحد ملت مسلمان و رنجدیده افغانستان ضربات وارد کنند.

هر چند شورای عالی صلح نیز به نوعی سخنان یک عضوش را تقبیح می کند اما پرسش این استت که چرا چنین افرادی در نهادهایی که برای صلح فعالیت می کنند، وجود دارند؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.