• انتشار: 23 آوریل 2020
  • ساعت: 11:46
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 43964
پرینت

شورای رهبری ثبات و همگرایی در مورد طرح حکومت مشارکتی جلسه مشورتی برگزاری کرد

دستۀ ثبات و همگرایی در این طرح برای ایجاد حکومت مشارکتی با دستۀ دولت‌ساز خواهان تقسیم برابر قدرت میان هر دو دسته و ایجاد سمت صدارت اجرایی در امور مصالحه برای عبدالله شده است.

باتور دوستم، رئیس شورای مرکزی حزب جنبش به رهبری جنرال عبدالرشید دوستم می‌گوید شورای رهبری ثبات و همگرایی روز (چهارشنبه، سوم ثور) روی طرحی که قرار است به تیم دولت‌ساز ارایه شود، نشست تصمیم‌گیری برگزار کرد.
به گفتۀ او، در این نشست شورای رهبری ثبات‌ و همگرایی طرح این تیم برای تشکیل حکومت مشارکتی با دولت‌ساز را تأیید کرده است.

باتور دوستم، در صفحۀ رسمی فیسبوکش نوشته است در طرح دستۀ انتخاباتی ثبات‌ و همگرایی هیچ‌گونه معامله و امتیازطلبی جا ندارد.

او می‌افزاید که در طرح ثبات‌ و همگرایی روی «تحقق آرمان و ارادۀ برحق ملت، ابطال نتایج تقلبی انتخابات، تعدیل نظام، انتخاب شهرداری‌ها و صلاحیت‌های بیشتر اجرایی والی‌ها و برخی موارد دیگر که از خواست‌های برحق مردم می‌باشد، تأکید شده است.»

در این نشست سران حزب‌های جنبش ملی افغانستان، حزب‌ جمعیت اسلامی، وحدت اسلامی افغانستان، پیوند ملی و وحدت مردم افغانستان حضور داشتند. این احزاب از حامیان اصلی عبدالله عبدالله در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته به شمار می‌روند.

از سوی دیگر صلاح‌الدین ربانی، رهبر حزب جمعیت، نیز در صفحۀ فیسبوکش نوشته است در این نشست روی آخرین وضعیت سیاسی کشور بحث شده است.

در این حال، بشیراحمد ته‌ینج، سخنگوی حزب جنبش اسلامی می‌گوید طرح دستۀ انتخاباتی عبدالله عبدالله در حال نهایی‌شدن است و تا چند روز دیگر به میانجی‌گران سپرده خواهد شد.

گفته می‌شود دستۀ ثبات و همگرایی در این طرح برای ایجاد حکومت مشارکتی با دستۀ دولت‌ساز خواهان تقسیم برابر قدرت میان هر دو دسته و ایجاد سمت صدارت اجرایی در امور مصالحه برای عبدالله شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.