• انتشار: 30 آگوست 2016
  • ساعت: 20:21
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 12796
پرینت

شورای حراست و ثبات از پشتیبانی حکومت وحدت ملی منصرف شد

شورای حراست و ثبات افغانستان، می‏گوید که عملکرد ضعیف حکومت وحدت ملی مردم را ناامید و دشمنان را گستاخ کرده است، از همین رو این شورا از حکومت فعلی حمایت نمی‌کند.

مسعود ترشتوال، سخنگوی شورای حراست و ثبات افغانستان، امروز (سه‌شنبه) در یک نشست خبری خاطر نشان کرد که عملکرد ضعیف حکومت وحدت ملی، نیروهای امنیتی افغانستان را ضعیف، و مردم را ناامید ساخته است.

آقای ترشتوال افزود: شورای حراست و ثبات افغانستان از حکومت وحدت ملی حمایت نمی‌کند و ترجیح می‌دهد به جای حضور در کنار رهبران این حکومت با مردم افغانستان باشد.

او تاکید کرد که ارزش این کشور از اشرف غنی و عبدالله برای شورا بیشتر است.

ترشتوال همچنان به تشکیل حکومت وحدت ملی اشاره کرده گفت که حکومت وحدت ملی حاصل توافقات خارجی ها است و انتخابات گذشته ریاست جمهوری افغانستان برنده و بازنده نداشته، نتیجه آن نیز شفاف نبود.

سخنگوی شورای حراست و ثبات افغانستان تاکید کرد که در روی کار آمدن این حکومت رای مردم افغانستان نادیده گرفته شده است.

او خاطر نشان کرد که جنجال‌ها میان سران حکومت وحدت ملی درد مردم را دوا نمی‌کند و باید آن‌ها به فکر مردم افغانستان باشند.

براساس گفته های سخنگوی شورای حراست و ثبات افغانستان، افراد مریض در اطراف سران حکومت با دادن مشوره های خلاف منافع ملی؛ کشور را به بحران می برند و باید کنار زده شوند.

پیش ‌از این اعضای این شورا اعلام کرده بودند که با حمایت از حکومت وحدت ملی برای اصلاح آن تلاش می‌کند؛ اما به ‌تازگی این شورا موضع خود را تغییر داده و تاکید دارد که از حکومت وحدت ملی حمایت نمی‌کند.

عمر داودزی وزیرداخله پیشین و عضو این شورا در جریان ماه رمضان بیان کرده بود که این شورا با حکومت همسو است و برای اصلاح آن تلاش می‌کند.

داووزی تاکید ورزیده بود که حکومت باید اشتباهاتی را که انجام داده است جبران کند و در کارهای مهم با این شورا مشورت کند.

شورای حراست و ثبات افغانستان، با بیان اینکه سران حکومت از ترس ازدست دادن صلاحیت هایشان عمداً تلاش به اصلاح نظام انتخاباتی و تدویرلویه جرگه قانون اساسی نمی کنند؛ از حکومت وحدت ملی خواستار اصلاح نظام انتخاباتی و برگزاری انتخابات شفاف شد.

شورای حراست و ثبات افغانستان، متشکل از چندین حزب سیاسی و متنفذان سیاسی است که از یک سال به این‌سو آغاز به کارکرده است و به گفته اعضای آن، هرروز این تیم منسجم‌تر و بهتر می‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.