• انتشار: 27 ژوئن 2020
  • ساعت: 17:15
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 45264
پرینت

شورای امنیت ملی: طالبان در هفته گذشته ۵۱ غیرنظامی را کشته و زخمی ساخته است

شورای امنیت ملی افغانستان اعلام کرد طالبان در هفته گذشته در حملات انتحاری و تهاجمی خود ۵۱ غیرنظامی را کشته و زخمی ساخته است.

شورای امنیت ملی افغانستان اعلام کرد در یک هفته گذشته، ۲۱ غیرنظامی توسط جنگجویان طالبان کشته و ۳۰ تن دیگر زخمی شده اند.

این شورا روز شنبه هفتم سرطان با نشر اعلامیه‌ای گفت این افراد در ۱۴ ولایت این کشور قربانی حملات طالبان شده اند.

به گفته این شورا طالبان به گونۀ “هدفمند به کشتار غیرنظامیان در افغانستان” ادامه داده و در هفته گذشته بیشترین رقم تلفات غیرنظامیان در ولایت تخار اتفاق افتاد.

بر اساس معلومات شورای امنیت ملی افغانستان، طالبان در هفته اخیر تنها در ولایت تخار، ۱۲ غیرنظامی را کشته و هفت تن دیگر را زخمی کرده اند.

این شورا افزوده است که این افراد در اثر انفجارهای ماین‌های جاسازی شدۀ طالبان و درگیری‌های مستقیم آنان کشته و زخمی شده اند.

در اعلامیۀ شورا امنیت ملی همچنان آمده است: “توقف تلفات غیرنظامیان و کاهش خشونت‌ها یکی از خواست‌های اساسی مردم، دولت جمهوری اسلامی افغانستان و جامعه جهانی در بحبوحه تلاش‌های صلح می‌باشد.”

حکومت افغانستان تداوم تلفات غیرنظامیان را عمل غیر انسانی، اسلامی و مخالف تمام موازین جنگی دانسته و از گروه طالبان خواسته است که “باید هر چه زوتر از کشتن مردم مسلمان و بی‌دفاع افغان دست بکشند.”

حکومت افغانستان از چندی به اینسو هر هفته ارقام تلفات غیرنظامیان افغان را نشر می‌کند، اما گروه طالبان تا اکنون در این مورد اظهار نظر نکرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.