• انتشار: 24 فوریه 2021
  • ساعت: 17:35
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 54682
پرینت

شورای امنیت ملی: طالبان ارتباط شان با گروه های تروریستی را قطع نکرده اند

سخنگوی شورای امنیت ملی در برگه‌ی تویترش نوشت: «تا هنوز هیچ سندی وجود ندارد که ثابت بسازد طالبان با سایر گروه‌های تروریستی قطع رابطه کرده باشد؛ زیرا طالبان و القاعده دارای اشتراکات ایدئولوژیک هستند و حتا به تقسیم جغرافیایی کشورها اعتقادی ندارند.»

رحمت‌الله اندر، سخنگوی دفتر شورای امنیت ملی، گفت تا کنون، هیچ سندی مبنی بر قطع رابطه‌ی طالبان با سایر گروه‌های تروریستی وجود ندارد.

آقای اندر، روز چهارشنبه (۶ حوت)، در برگه‌ی تویترش نوشت: «تا هنوز هیچ سندی وجود ندارد که ثابت بسازد طالبان با سایر گروه‌های تروریستی قطع رابطه کرده باشد؛ زیرا طالبان و القاعده دارای اشتراکات ایدئولوژیک هستند و حتا به تقسیم جغرافیایی کشورها اعتقادی ندارند.»

به گفته‌ی او، طالبان همواره تعهدات شان را نقض کرده، به خشونت‌ها ادامه داده و رابطه‌ی شان را با گروه‌های تروریستی حفظ کرده‌اند.

آقای اندر افزوده است: «طالبان بر خلاف وعده‌هایی که داده بودند، سطح خشونت‌ها را کاهش نداده‌اند. هنوز هم در صفوف طالبان، تروریستان خارجی به شمول القاده می‌جنگند.»

این در حالی است که به تازگی، کمیسیون نظامی طالبان، به جنگ‌جویان این گروه در تمام ولایت‌های افغانستان دستور داده تا از پناه دادن به جنگ‌جویان خارجی در صفوف شان خودداری کنند.

کمیسیون نظامی طالبان، هشدار داده است که اگر چنین کاری انجام شود، مسئولان ولایتی این گروه از سمت‌های شان برکنار، واحدهای جنگی شان منحل و مجازات خواهند شد.

گفتنی است که نقض توافق‌نامه‌ی قطر از سوی طالبان، سبب شده تا دولت جدید امریکا به رهبری جو بایدن، این توافق‌نامه را مورد بررسی قرار دهد. از سویی هم، آقای بایدن، به تازگی گفته است که می‌تواند جدول خروج سربازان امریکایی از افغانستان در ماه می سال روان میلادی را کنار بگذارد.

ینس استولتنبرگ، دبیر کل ناتو نیز، گفته است که خروج عجولانه از افغانستان نگران‌کننده است و سبب قوت گرفتن گروه‌های تروریستی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.