• انتشار: 13 جولای 2020
  • ساعت: 10:48
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 45692
پرینت

شورای امنیت ملی: تاکنون ۴۱۹۹ زندانی طالب آزاد شده است

براساس اعلام شورای امنیت ملی با آزاد شدن ۱۸۰ زندانی طالب در روزهای اخیر تعداد کل زندانیان آزاد شده این گروه تاکنون به ۴ هزار و ۱۹۹ نفر رسیده است.

دفتر شورای امنیت ملی می‌گوید دولت افغانستان در روزهای اخیر ۱۸۰ زندانی گروه طالبان را از زندان‌های کشور رها کرده است.

جاوید فیصل، سخن‌گوی دفتر شورای امنیت ملی صبح امروز (دوشنبه، ۲۳ سرطان) در تویتی نوشت شمار زندانیان رهاشده‌ی طالبان اکنون به چهارهزار و ۱۹۹ نفر رسیده است.

گروه طالبان نیز ادعا کرده است تا کنون حدود ۸۰۰ زندانی دولت افغانستان را از زندان‌های‌شان رها کرده‌اند. در آخرین مورد، روز گذشته ۱۰ نفر از نیروهای امنیتی از سوی این گروه در قندهار آزاد شدند.

دولت افغانستان اما در آخرین اظهارات در مورد رهایی زندانیان دولتی از سوی طالبان، گفته است این گروه در حدود ۵۰۰ زندانی دولتی را رها کرده‌اند.

در همین حال، آقای فیصل همچنان گفت طالبان به تعهداتشان عمل نکرد و نه تنها هزار زندانی حکومت را آزاد نکرده که به افغان کشی خود ادامه داده است.

این در حالی است که روز گذشته طالبان به درخواست‌ها مبنی بر کاهش خشونت و آغاز مذاکرات مستقیم بین‌الافغانی پاسخ داد و گفت توقف جنگ پیش از آغاز مذاکرات یک خواست غیرمنطقی است.

این گروه همچنان در اعلامیه‌ای گفته است زندانیان باید هرچه زودتر آزاد و مذاکرات بین‌الافغانی آغاز شود تا در این مذاکرات راه‌های حل معضل افغانستان جستجو شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.