• انتشار: ۱۸ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۴:۲۲
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 26906
پرینت

شورای امنیت سازمان ملل متحد ماموریت یوناما را تمدید کرد

اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد روز گذشته (پنجشنبه) به اتفاق آرا طی قطعنامه ای ماموریت دفتر حمایتی سازمان ملل متحد در افغانستان یا (یوناما) را به مدت یک سال دیگر تمدید کرد.

قطعنامه ۲۴۰۵ که روز گذشته به اتفاق آرا تصویب شد، اختیارات تازه ای به دفتر سازمان ملل متحد در افغانستان در حمایت از افغانستان برای تامین امنیت، حکومت داری و پیشرفت می دهد.

در این قطعنامه، اولویت های یوناما و فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد برای افغانستان حمایت از پروسه صلح، برگزاری انتخابات پارلمانی در سال ۲۰۱۸ و انتخابات ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۹، تقویت منسجم حمایت های بین المللی برای حکومتداری و توسعه افغانستان، حمایت همکاری های منطقه ای و ارتقا حقوق بشری در افغانستان می باشد.

همچنین قطعنامه مذکور بر افزایش تلاش ها به منظور تامین حقوق زنان و دختران و جلوگیری از خشونت و سو استفاده از آنان تاکید شده است.

افزون بر این، قطعنامه بر حمایت خود برای امنیت منطقه ای و همکاری های اقتصادی و پارامترهای ضروری برای اتصال منطقه ای افغانستان به شمول کمربند اقتصادی راه ابریشم، پروژه تاپی، و خط انتقال برق آسیای مرکزی به آسیای جنوبی تاکید دوباره کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.