• انتشار: 6 آگوست 2020
  • ساعت: 11:35
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 46685
پرینت

شورای امنیت سازمان ملل حمله داعش به زندان ننگرهار را محکوم کرد

شورای امنیت سازمان ملل متحد با صدور اعلامیه ای حمله داعش به زندان مرکزی ننگرهار را محکوم کرد، آن را بزدلانه خواند و بر محاکمه عاملان آن تاکید نمود.

شورای امنیت سازمان ملل متحد حمله‌ی چهار روز پیش گروه داعش بر زندان ننگرهار را محکوم کرده خواستار اجرای عدالت در مورد عاملان این حمله شده است.

در اعلامیه‌ای که از سوی شورای امنیت سازمان ملل متحد دیروز (چهارشنبه، ۱۵ اسد) به نشر رسید، همچنان از تمامی دولت‌ها خواسته شده مطابق با الزامات‌شان در چارچوب قوانین بین‌المللی و قطع‌نامه‌های مربوط به این شورا با دولت افغانستان در زمینه‌ی محاکمه‌ی عاملان حمله بر زندان ننگرهار همکاری کنند.

در اعلامیه، این حمله فجیع و بزدلانه خوانده و تأکید شده است تروریسم در تمام اشکال و مظاهر خود یکی از جدی‌ترین تهدیدها برای صلح و امنیت بین‌المللی است.

۱۱ مهاجم مسلح حوالی شامگاه روز یک‌شنبه (۱۲ اسد) با انفجار یک موتر بمب‌گذاری‌شده در مقابل ورودی زندان جلال‌آباد، با محافظان زندان درگیری شدند. شماری از مهاجمان به زندان نفوذ کردند و شماری دیگری در یک ساختمان نزدیک به زندان مستقر شده و به تیراندازی پرداختند.

این حمله حدود ۲۳ ساعت ادامه یافت. مقام‌های محلی در ننگرهار اعلام کردند در این حمله ۲۵ نفر به‌شمول نظامیان و غیرنظامیان کشته و ۴۸ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.