• انتشار: ۱۴ ثور ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۵:۴۲
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 57709
پرینت

شهزاد اکبر: مسئولیت کشتار غیرنظامیان بر عهده طالبان است

خانم اکبر امروز (سه‌شنبه، چهاردهم ثور) در برگۀ تویترش از ادامۀ کشتار و آواره شدن غیرنظامیان در کشور انتقاد کرد و با اشاره به آواره شدن هزاران خانواده در هلمند گفت این وضعیت زمینۀ نقض گستردۀ حقوق بشر را فراهم ساخته است.

شهرزاد اکبر، رییس کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان می‌گوید مسوولیت ادامۀ کشتار غیرنظامیان در کشور بر عهدۀ طالبان است.

خانم اکبر امروز (سه‌شنبه، چهاردهم ثور) در برگۀ تویترش از ادامۀ کشتار و آواره شدن غیرنظامیان در کشور انتقاد می‌کند. او با اشاره به آواره شدن هزاران خانواده در هلمند می‌گوید این وضعیت زمینۀ نقض گستردۀ حقوق بشر را فراهم ساخته است.

خانم اکبر یادآور می‌شود باوجود تلاش‌ها برای برقراری صلح در کشور، کشتار غیرنظامیان ادامه دارد و مسوولیت ادامۀ این خون‌ریزی‌ها بر عهدۀ طالبان است.

به باور شهرزاد اکبر، طالبان با خودداری از گفت‌وگوهای جدی صلح با دولت افغانستان برای پایان جنگ در کشور باعث شده‌اند که کشتار و خشونت‌ها همچنان ادامه یابد.

رییس کمیسیون مستقل حقوق بشر از گروه طالبان می‌خواهد که از ادامۀ خشونت‌ها دست بردارند و وارد گفت‌وگوهای جدی صلح با دولت افغانستان شوند.

این در حالی است که درگیری‌های مسلحانه میان نیروهای ارتش ملی و جنگ‌جویان طالبان در روزهای اخیر افزایش یافته است. همزمان با افزایش این درگیری‌ها، تلفات ملکی در کشور نیز افزایش یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.