اجتماعی

شهروندان پایتخت از طالبان می خواهند جلو افزایش جرم و جنایت را بگیرند

برخی از باشندگان کابل از افزایش جرم‌های جنایی در شهر شکایت دارند.

برخی از باشندگان پایتخت می‌گویند که در روزهای پسین شاهد جرم‌های گوناگون جنایی بودند و این کار آنان را سخت نگران ساخته است. آنان از طالبان می‌خواهند جلو جرایم جنایی را در پایتخت بگیرند.

محمد امین، باشنده کابل گفت: «سراسر کابل نا امنی زیاد است، خصوصا نقاطی که از شهر کابل دور هستند. ما که در ساحه دارالمان زندگی می کنیم، آن قدر نا امنی زیاد است که از شش شام بیرون برآمده نمی‌توانیم».

آغاگل، باشنده کابل گفت: «خواهش ما از امارت اسلامی این است که جلو زیاد شدن دزدان را بگیرند».

همزمان با این، فرماندهی امینه کابل می‌گوید در یک هفته گذشته بیش از نود تن را به اتهام‌های گوناگون به شمول قتل، سرقت‌های مسلحانه، و اختطاف بازداشت کرده اند.

رئیس تحقیقات فرماندهی امنیه کابل می‌گوید آنان می‌کوشند تا هر چه بهتر امنیت کابل را تامین کنند.

مولوی کامران، رئیس تحقیقات جنایی فرماندهی کابل گفت: «نزد این افراد یک ذره مواد مخدر و مواد نشه‌آور و پنج یا شش موتر دزدی شده که ما آن را به مالکان شان دوباره تسلیم کردیم، و بعضی از اسلحه به دست آمده است. ما به خاطر تامین امنیت شما از هیچ گونه تکلیف و خاری دریغ نمی‌کنیم و شما مطمین باشید که ما شما را کمک می‌کنیم و خواستار کمک شما هم هستیم».

به گفته فرماندهی امنیه کابل، میزان جرم‌های جنایی در کابل کاهش یافته است.

در این میان، برخی از آگاهان نظامی فقر و ناداری را از عوامل افزایش جرم‌های جنایی در شهر کابل می‌دانند.

صادق شینواری، آگاه مسایل نظامی گفت: «بخاطر کاهش جرایم جنایی و عدم جلب و جذب جوانان در کشور به گروه‌های مخالف، باید یک برنامه منظم جهت اشتغال زایی داشت باشد».

درحال حاضر مسوولان استخبارات حکومت طالبان در اعلامیه‌‌ای برای جلوگیری از سرقت‌های مسلحانه و جرایم جنایی از شهروندان کشور، به ویژه پایتخت‌نشینان، می‌خواهند که در اطلاع دهی و بازداشت این افراد با نیروهای طالبان همکاری کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا