• انتشار: 5 آوریل 2020
  • ساعت: 16:26
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 43244
پرینت

شهروندان سیک خواهان ترک افغانستان شده اند

حدود ۷۰۰ تن از شهروندان سیک کشور با ارسال این نامه، خواستار ترک فوری افغانستان شده‌ و گفته‌اند دیگر حاضر نیستند در این کشور زندگی کنند.

شهروندان سیک کشور پس از حملۀ مرگ‌بار انتحاری به عبادتگاه شان با فرستادن نامه‌یی به سفارت هند، خواستار ترک فوری افغانستان شده‎‌اند. 

مسئولیت حمله به عبادتگاه سیک ها در کابل که چند روز پیش اتفاق افتاد را دولت اسلامی (داعش) به عهده گرفت.

حدود ۷۰۰ تن از شهروندان سیک کشور با ارسال این نامه، خواستار ترک فوری افغانستان شده‌ و گفته‌اند دیگر حاضر نیستند در این کشور زندگی کنند.

در حمله اخیر گروه دولت اسلامی (داعش) که شش ساعت دوام داشت دست‌کم ۲۶ نفر کشته و ۸ تن دیگر زخمی شدند. وزارت داخله کمی بعد گفت این حمله با کشته شدن یک مهاجم پایان یافته است.

در این نامه که از نشانی اندین‌اکسپرس نشر شده، آمده گروه داعش، تهدید بالقوه در مقابل شهروندان سیک افغانستان است و برای نابودی آنان تلاش می‌کند.

پارسال نیز وزارت امور مهاجرین کانادا اعلام کرد قرار است سیک‌ها و هندوهای افغانستان به این کشور بیایند. طرح انتقال سیک‌ها و هندوهای افغانستان به کانادا پس از حمله خونین انتحاری در ولایت ننگرهار گرفته شد. در این حمله مرگ‌بار که گروه داعش مسئولیت آن را به عهده گرفته بود، هفده شهروند سیک کشور کشته شدند.

پس از خبر انتقال کامل آنان به کانادا، شماری از شهروندان سیک کشور گفته بودند، در صورتی که دولت بتواند امنیت آنان را تأمین کند، هرگز افغانستان را ترک نخواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.