• انتشار: 29 نوامبر 2015
  • ساعت: 16:56
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 4758
پرینت
فعالان مدنی:

شهروندان در قبال پاکی شهرشان مسئول اند

جمعی از شهروندان و فعالان مدنی کمپاینی را به منظور پاک کاری شهر و حفظ محیط زیست در کابل راه اندازی کردند.

 

این فعالان مدنی می گویند که هر شهروند در قبال پاکی و نظافت شهر مسئول است و هر کسی که به شهر و کوچه خود بی توجهی کند در حقیقت به خانه خود بی توجهی کرده است.

باقی سمندر یکی از فعالان مدنی گفت: “تلاش ما این است تا با برگزاری و نهادینه ساختن این گونه کمپاین ها، فرهنگ شهر نشینی را در میان مردم رایج کنیم، موضوع که مردم کمتر به آن توجه دارند.”

به گفته آقای سمندر، کسانیکه در این کمپاین شرکت کردند، تمامی آنان توجهی جدی به محیط زیست خود دارند و از دیگر شهروندان نیز می خواهند که در حفظ محیط زیست شان تلاش و کوشش کنند.

این فعالان مدنی در حال کمپاین صفایی شهر را راه اندازی کرده اند که در گوشه و کنار شهر کابل به ویژه در کنار جاده ها کثافات انباشته شده و کسی به این وضعیت رسیدگی نمی کند.

آنان از شهروندان کابل خواستند که از انداختن اشغالی و کثافات در سر سرک و مکان های مزدحم خود داری کنند و مواد اضافه را تنها در مکان های تعیین شده از سوی شهرداری، بریزند.

شماری از دانشجویان دانشگاه ها نیز در کابل با حمایت از راه اندازی کمپاین صفایی شهر، می گویند در این اواخر وضعیت محیط زیست در شهر کابل، تعریف خوبی ندارد.

پیش از این، برخی از نمایندگان مجلس به کار کرد شهرداری کابل اعتراض کرده بودند، آنان می گویند که شهرداری کابل در قبال مسوولیت های خود کم کاری می کند.

مسوولان راه اندازی این کامپاین می گویند که هرگاه مردم به طور رضا کارانه در پاکسازی شهر سهم بگیرند مشکل محیط زیست در شهر کابل برطرف خواهد شد.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

  1. […] منبع خبر […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.