• انتشار: 21 ژانویه 2021
  • ساعت: 17:52
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 53638
پرینت
رئیس جمهور غنی در دیدار با تعدادی از زنان در هرات:

شهادت در راه جمهوریت افتخار من است

رئیس جمهور از زنان هرات خواست تا شبکه ها و ارتباطات شان را وسیعتر بسازند، زیرا هر قدر آواز آنان رسا، منطقی و منسجم باشد، زودتر به هدف می رسند.

رئیس جمهور غنی در سفرش به هرات، با شماری از زنان آن ولایت دیدار کرد.

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در سفرش به ولایت هرات، طی دیداری با زنان آن ولایت، خواست ها و پیشنهادات شان را در عرصه های مختلف استماع نمود.

در این دیدار ابتدا خانم سونیا کاکړ و سویتا شریف به نمایندگی از دیگران صحبت کردند و ضمن تشکر از حمایت رئیس جمهور از زنان، بر جایگاه موثر زنان در معادلات صلح و حفظ دستآوردها و نظام جمهوریت تاکید ورزیده، گفتند ما به عقب بر نمی گردیم و برای حمایت از جمهوریت در کنار شما قرار داریم.

آنان خواست ها و پیشنهادات شان را در خصوص توجه به امنیت، معارف و صحت، ایجاد شرایط کافی به زنان برای کار در بیرون از خانه، توجه به زنان تجارت پیشه، نمایشگاه دایمی برای تولیدات زنان، گماشته شدن زنان در رده های بلند، توجه به خانواده های شهدا و معلولین، اعطای بورسیه های تحصیلی به زنان و توجه به معلمین، با رئیس جمهور شریک ساختند.

سپس امرالله صالح معاون اول رئیس جمهور صحبت کرده، گفت:«ما نمی گذاریم ارزش های که در اثر قربانی های بزرگ بدست آمده اند، قربانی شوند. زنان افغانستان صدای مستقل دارند و در ظرفیت های مختلف مصروف خدمت اند و ما تلاش داریم که در محتوای اقتصادی و تمام بخش های نظام، نقش اساسی داشته باشند.»

رئیس جمهور غنی پس از استماع صحبت های متذکره، ضمن تشکر از سهمگیری فعال زنان هرات در بخش های مختلف جامعه، گفت:« طرز حکومتداری ما این است تا میراثی را به جا بگذاریم که تحول ما به عقب بر نگردد. زنان افغان حاضر نیستند که به عقب برگردند و قدرتی برای عقب زدن آنان وجود ندارد.»

رئیس جمهور از زنان هرات خواست تا شبکه ها و ارتباطات شان را وسیعتر بسازند، زیرا هر قدر آواز آنان رسا، منطقی و منسجم باشد، زودتر به هدف می رسند.

وی با تاکید بر اینکه آواز زنان در صلح بلند خواهد بود، گفت به امنیت هرات و تمام کشور توجه می شود، اما در این زمینه مسئله مهم، مدیریت، زعامت و استعمال بهتر منابع مهم می باشد.

رئیس جمهور کشور خطاب به زنان و دختران هرات گفت:« شما دختران گوهرشاد بیگم هستید. نقش تان را در تاریخ افغانستان نباید فراموش کنید و زنان افغان هیچگاه در حاشیه قرار نخواهند گرفت.»

رئیس جمهور گفت زنان، حکومت و سکتور خصوصی به دیدگاه واضح انکشافی برسند و بحث واضح اقتصادی را داشته باشند و زنان باید در قسمت اصلاحات در معارف، سهم ارزنده را ایفا نمایند.

رئیس جمهور تصریح کرد ثبات ما به اجماع اکثریت مردم افغانستان تعلق دارد، اجماع که آینده نگر بوده و بر تطبیق قانون اساسی تعهد داشته باشد.

رئیس جمهور کشور در اخیر سخنانش گفت که احترام و باورمندی من به زنان، از فرهنگ اصیل افغانی سرچشمه می گیرد. وی افزود که وحدت ملی در افغانستان بی سابقه بوده و آغوش جمهوریت بزرگ می باشد. در راه جمهوریت شهادت افتخار است و بدون جمهوریت زندگی ارزش ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.