• انتشار: 23 فوریه 2020
  • ساعت: 23:16
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 41868
پرینت

شناسایی سه نفر مشکوک به کرونا در هرات

سید ابراهیم بسیم، مسئول بخش انتانی شفاخانه حوزوی شهر هرات نیز تأیید کرد سه نفر مشکوک به ویروس کرونا در این شفاخانه به ثبت رسیده است

وزارت صحت عامه کشور تأیید کرد سه نفر «مشکوک به ویروس کرونا» در ولایت هرات شناسایی شده است.

وحیدالله مایار، سخن‌گوی این وزارت امروز (یک‌شنبه، ۴ حوت) گفت از این افراد نمونه‌گیری شده و برای تشخیص به کابل فرستاده شده است.

سید ابراهیم بسیم، مسئول بخش انتانی شفاخانه حوزوی شهر هرات نیز تأیید کرد سه نفر مشکوک به ویروس کرونا در این شفاخانه به ثبت رسیده است.

آقای بسیم گفت معاینات این افراد برای تشخیص به کابل فرستاده شده است.

او تأکید کرد تا کنون مشخص نشده است که این افراد به کرونا مبتلا هستند یا خیر.

بی‌بی‌سی فارسی نیز به نقل از مقام‌های صحی در هرات گزارش داد این سه نفر سابقه سفر به ایران را داشته و علایم کرونا را نیز دارند.

در همین حال، یک مسئول صحی در بندر اسلام‌قلعه در نقطه صفری مرز با ایران می‌گوید ۳۶ نفر دیگر که تازه از شهر قُم ایران برگشته‌اند برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در کشور، قرنطینه شده‌اند.

نوراحمد محمدی، آمر کلینیک بندر اسلام‌قلعه گفت این افراد به ویروس کرونا مبتلا نیستند، اما باید برای دو هفته در کمپ انصار در قرنطینه بمانند.

آقای محمدی همچنان گفت تا کنون مورد مثبت کرونا در مرز به ثبت نرسیده است.

او تأکید کرد هشت کارمند صحی در مرز اسلام‌قلعه برای ارزیابی صحی مسافران فعالیت دارند.

این در حالی است که اخیرا شیوع ویروس کرونا در شماری از شهرهای ایران نگرانی‌هایی در مورد شیوع این ویروس به افغانستان را نیز به دنبال داشته است. تعداد افراد مبتلا در ایران به ۴۳ نفر و تعداد قربانیان نیز هشت نفر گزارش شده است.

ویروس کرونا نخستین بار حدود دو ماه پیش از شهر ووهان چین شیوع پیدا کرد و تا کنون به‌شمول چین در نزدیک به ۳۰ کشور جهان به ثبت رسیده است.

شمار مبتلایان به این ویروس در چین به بیش از ۷۶ هزار نفر و آمار مرگ و میر آن هم به بیش از دو هزار و ۳۰۰ نفر رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.