• انتشار: 20 آوریل 2020
  • ساعت: 15:04
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 43843
پرینت

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به ۱۰۲۶ نفر رسید

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به یک‌هزار و ۲۶ نفر رسیده است. هرات با ۳۳۴، کابل با ۳۳۳، قندهار با ۱۰۸ نفر و بلخ با ۵۵ نفر بیشترین آمار کرونا را دارند.

وزارت صحت عامه‌ اعلام کرد در بیست‌وچهار ساعت گذشته ۳۰ مورد مثبت ویروس کرونا در ولایت‌های کابل، هرات، کنر، لغمان و ننگرهار به ثبت رسیده است.

وحیدالله مایار، سخن‌گوی این وزارت امروز (دوشنبه، ۱ ثور) در یک نشست خبری گفت ۱۵ نفر در کابل، شش نفر در هرات، چهار نفر در کنر، چهار نفر در لغمان و یک نفر دیگر در ولایت ننگرهار به تازگی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

به این ترتیب، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به یک‌هزار و ۲۶ نفر رسیده است. هرات با ۳۳۴، کابل با ۳۳۳، قندهار با ۱۰۸ نفر و بلخ با ۵۵ نفر بیشترین آمار کرونا را دارند.

هرات، کابل، سمنگان، فراه، لوگر، کاپیسا، بلخ، زابل، دایکندی، بادغیس، قندهار، غزنی، نیمروز، ننگرهار، سرپل، بدخشان، بغلان، پکتیکا، پکتیا، قندوز، غور، فاریاب، تخار، هلمند، بامیان، میدان‌وردک، پروان، کنر، ارزگان لغمان و جوزجان از ولایت‎‌هایی اند که رویدادهای مثبت ویروس کرونا در آن به ثبت رسیده است.

از سویی هم، سخن‌گوی وزارت صحت گفته است که در بیست‌وچهار ساعت گذشته چهار فرد مبتلا به ویروس کرونا بهبود یافته و سه نفر دیگر در ولایت‌های کابل، قندهار و بلخ فوت کرده‌اند. به گفته‌ی او، شمار بهبودیافتگان به ۱۳۵ و شمار جان باختگان ناشی از کرونا به ۳۶ نفر رسیده است.

آقای مایار در بخشی از صحبت‌هایش همچنان گفت که تا کنون ۱۱۰ تن از پرسونل صحی این وزارت در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. به گفته‌ی او، در میان افراد ۹۰ مرد و ۲۰ زن شاملند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.