• انتشار: 20 می 2020
  • ساعت: 14:48
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 44478
پرینت

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان از مرز هشت هزار نفر گذشت

وزارت صحت عامه اعلام کرد با ثبت ۴۹۲ مورد مثبت کرونا در بیست و چهار ساعت گذشته تعداد کل مبتلایان به کرونا در افغانستان از مرز هشت هزار نفر گذشته است.

وزارت صحت عامه‌ی افغانستان اعلام کرد در بیست‌وچهار ساعت گذشته ۴۹۲ مورد مثبت ویروس کرونا در ولایات مختلف کشور به ثبت رسیده است. تنها در کابل در بیست‌وچهار ساعت گذشته ۲۶۲ مورد مثبت کرونا ثبت شده است.

با ثبت این موارد تازه در ولایت‌های کابل، هرات، بلخ، پکتیا، ننگرهار، تخار، لوگر، غزنی، بغلان، پروان، جوزجان، فراه، پنجشیر، کاپیسا، کنر و سرپل، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به هشت‌هزار و ۱۴۵ نفر افزایش یافته است. کابل، هرات، قندهار، بلخ و ننگرهار بیشترین افراد مبتلا به کرونا را دارند.

براساس معلومات وزارت صحت عامه، در بیست‌وچهار ساعت گذشته، ۸۰ فرد مبتلا به کرونا در ولایت‌های هرات، بلخ، پکتیا، تخار، بغلان، پروان، پنجشیر و کاپیسا بهبود یافته و شمار بهبودیافتگان به ۹۳۰ نفر رسیده است.

همچنان در بیست‌وچهار ساعت گذشته ۱۰ فرد مبتلا به کرونا در ولایت‌های هرات، بلخ، ننگرهار، جوزجان و پنجشیر فوت کرده‌اند. شمار فوتی‌های ناشی از کرونا نیز به ۱۸۷ نفر رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.