• انتشار: 21 نوامبر 2020
  • ساعت: 11:36
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 50966
پرینت

شلیک چهارده مرمی راکت به نقاط مختلف کابل ۱۵ کشته و زخمی برجای گذاشت

وزارت داخله اعلام کرد ۹ فیر راکت در ساحات برج برق چهارقلعه، کوچۀ طاهری، نعمت پلازا، در نزدیکی دانشگاه سلام و چهارراهی گل‌سرخ از مربوطات حوزۀ چهارم و چهارراهی صدارت، پل‌ باغ ‌عمومی، جادۀ سپین‌زر و در نزدیکی آرشیف ملی از مربوطات حوزۀ دوم امنیتی شهر کابل اصابت کرده‌اند.

فرماندهی پولس ولایت کابل اعلام کرد به دنبال اصابت چهارده فیر راکت در چهار ناحیۀ شهر کابل سه نفر جان باختند و یازده تن دیگر زخمی شدند. بیش‌ترین قربانیان این راکت‌پراکنی‌ها را افراد ملکی تشکیل می‌دهند.

فردوس فرامرز، سخنگوی پولیس کابل گفت این راکت‌ها حوالی ساعت ۰۸:۵۰ بامداد امروز (شنبه، اول قوس) بر مناطق رهایشی در مربوطات حوزه‌های دوم، چهارم، دهم و یازدهم امنیتی شهر کابل اصابت کرده‌اند.

آقای فرامرز توضیح داد نُه فیر راکت در ساحات برج برق چهارقلعه، کوچۀ طاهری، نعمت پلازا، در نزدیکی دانشگاه سلام و چهارراهی گل‌سرخ از مربوطات حوزۀ چهارم و چهارراهی صدارت، پل‌ باغ ‌عمومی، جادۀ سپین‌زر و در نزدیکی آرشیف ملی از مربوطات حوزۀ دوم امنیتی شهر کابل اصابت کرده‌اند.

به گفتۀ آقای فرامرز پنج فیر راکت دیگر در ساحات لیسۀ مریم و پنج‌صد فامیلی از مربوطات حوزۀ یازدهم و بر مناطق رهایشی در حوزۀ دهم امنیتی این شهر برخورد کرده‌اند.

سخنگوی پولس کابل خاطرنشان ساخت تاکنون سه تن در پی این رویدادها جان باخته و یازده تن دیگر زخم برداشته‌اند. بیش‌ترین قربانیان این راکت‌پراکنی‌ها را غیرنظامیان تشکیل می‌دهند.

تاکنون فرد و یا گروهی مسوولیت این راکت‌پراکنی‌ها را بر عهده نگرفته است. از سوی دیگر دو رویداد انفجاری دیگر نیز بامداد امروز در شهر کابل به وقوع پیوست. در نتیجۀ این دو انفجار ناشی از ماین مقناطیسی در کابل یک منسوب امنیتی کشته شده و سه تن دیگر زخم برداشته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.