امنیت و جرایم

شلیک چند موشک به سوی ارگ حین ادای نماز عید قربان

پلیس کابل گفت حوالی ساعت ۸:۱۰ صبح سه موشک “توسط تروریستان وحشی” از ناحیه چهارم به سمت ارگ پرتاب شده است.

در زمان حمله، اشرف غنی، رئیس جمهوری، و شماری از مقام‌ها و شخصیت‌ها در ارگ ریاست جمهوری در حال ادای نماز عید قربان بودند.

این موشکها در ناحله اول و دوم در نزدیکی “گلبهارسنتر” در چند صد متری ارگ ریاست جمهوری، وزارت خارجه و ساختمان معاوان ریاست جمهوری فرود آمده است.

به گفته پلیس کابل دو موشک دیگر در قلعه علی‌مردان و چمن حضوری فرود آمده است. پلیس گفت این حادثه تلفات جانی ندارد ولی خسارت مالی اندکی برجای گذاشته است.

آقای غنی پس از ختم نماز عید قربان درباره پرتاب این موشک‌ها گفت که چند راکت انداخت(شلیک) و فکر کردند راکت موجب این می شود که “نماز را ترک کنیم” ولی به گفته او کسی از جایش تکان نخورد.

آقای غنی گفت این کشور را با راکت نمی‌توان گرفت. او خطاب به مخالفین دولت گفت شهروند افغانستان شوید و آزادی حق انتخاب را دارید. رئیس جمهوری افغانستان از آنان خواست در یک روند ملی مشارکت کنند و مردم را سهیم سازند، “ببینید که مردم از شما قهرمان خواهد ساخت.”

او گفت مخالفین پیام مرگ را می‌آورند ولی پیام دولت، پیام زندگی است.

ارگ ریاست جمهوری بارها هنگام برگزاری مراسم‌های مهم موشک باران شده است.

سال گذشته در حالیکه دولت افغانستان در حال برگزاری جشن صد و یکمین سالگرد استقلال افغانستان بود، ۱۴ موشک به سمت ارگ شلیک شد که یکی از آنها به ارگ ریاست جمهوری افغانستان اصابت کرد که منجر به زخمی شدن شش نفر از اعضای قطعه تشریفات شد.

در سال ۱۳۹۷ نیز در اولین ساعات عید قربان ارگ ریاست جمهوری افغانستان هدف حمله چند گلوله خمپاره (هاوان) قرار گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا