• انتشار: 24 آگوست 2017
  • ساعت: 09:55
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 23752
پرینت

شصت و نه مظنون به قاچاق مواد مخدر در ماه اسد دستگیر شده اند

مرکز عدلی و قضائی مبارزه علیه جرایم مسکرات و مواد مخدر اعلام کرده است که در ماه گذشته خورشیدی ۶۰ قضیه به که شامل ۶۹ مظنون می شود توسط این نهاد بررسی شده است. یک شهروند ایرانی نیز در مظنونان هست.

خبرنامه ای که این نهاد به خبرگزاری رها فرستاده گفته که از میان قضایای ثبت شده در مرکز، ۲۰ قضیه مربوط به مواد کیمیایی و متباقی قاچاق مواد مخدر نوع هیرویین است که مربوط میدان هوایی بین المللی حامد کرزی می شود.

در خبرنامه نوشته شده است که بر اساس معلومات ریاست عمومی دادستانی اختصاصی مبارزه علیه جرایم مسکرات و مواد مخدر، در کنار ۵۴ قضیه از قضایای باقی مانده از ماه گذشته و دریافت ۵۸ قضیه جدید از مدیریت عمومی تدقیق، بررسی و لابراتوار پولیس مبارزه علیه جرایم مسکرات و مواد مخدر که جمعاً ۱۱۲ قضیه می شود از آن جمله مراحل تحقیقاتی ۵۷ قضیه جرایم مسکرات و مواد مخدر را تکمیل کرده اند.

ریاست عمومی دادستانی طی همین مدت ۱۰۱ قضیه را محول محاکم ذیصلاح نموده که از آن جمله ۵۴ قضیه را به محکمه ابتدائیه، ۳۲ قضیه را به محکمه استیناف و ۱۵ قضیه را به دیوان امنیت عامه دادگاه عالی ارسال نموده است.

ریاست متذکره طی معیاد یاد شده سال ۱۳۹۶ به تعداد ۱۶ عراده وسایط نقلیه و ۶۶ سیت موبایل همراه مختلف النوع را که از نزد قاچاقبران بدست آمده بود مصادره نموده و همچنان مبلغ ۴۱۲۸۰ افغانی و مبلغ ۲۸۹۰ دالر امریکایی از نزد قاچاقبران حصول و به حساب قطعی دادستانی شده است.

لازم به ذکر است که ولایت کابل با داشتن۲۶ قضیه، ولایت ننگرهار با داشتن ۱۲ و ولایت هلمند با داشتن ۵ قضیه در صدر فهرست ولایات دارای قضایا قرار گرفته اند.

ولایت های لوگر، خوست، دایکندی، نورستان، پنجشیر، زابل، وردک، تخار، سرپل، پکتیکا، پکتیا، ارزگان، لغمان، کاپیسا، غور، غزنی، فاریاب، بامیان، بغلان، بادغیس و بدخشان بدون هیچ قضیه ای بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.