• انتشار: 30 ژوئن 2016
  • ساعت: 13:22
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 10427
پرینت

شصت نفر از مخالفان مسلح تسلیم نیروهای امنیتی شدند

مقام ها در ولایت فاریاب می گویند که ۶۰ مخالف مسلح دولت در ولسوالی خواجه سبز پوش این ولایت با سلاح های خود به نیروهای امنیتی کشور تسلیم شدند.

دفتر مطبوعاتی ولایت فاریاب با نشر خبرنامه ای گفته است که ۶۰ مخالف مسلح دولت به فرماندهی ملا رحیم الله دست از خشونت برداشته و تسلیم نیروهای امنیتی شدند.

سید انور سادات، والی فاریاب هنگام استقبال این افراد گفت که این اقدام شما یک گام بسیار ارزنده و مهم در تامین امنیت ولایت فاریاب خصوصا ساحه کله کلان است.

آقای سادات از این افراد خواست که در برابر دشمنان واقعی کشور بعد از این مبارزه کنند.

تسلیم شدن مخالفان مسلح

ملا نور الدین معاون این گروه شصت نفری طی صحبتی گفت : ما از مدتی چندی به نام جهاد در کوه ها و دشت ها بسر بردیم اما درک کردیم که راه درستی را انتخاب نکرده ایم و دشمنان اصلی مان را شناخته به صدای صلح لبیک گفتیم و به پروسه صلح پیوستیم.

او اضافه کرد، بعد از این با نیروهای امنیتی یکجا از وطن دفاع می کنیم.

او از دولت خواست در قریه های مربوط آنان پروژه های چون اعمار مکاتب، ساختن پلچک ها، حفر چاه های آب آشامیدنی، ساختن سرک ها و کلنیک ها را راه اندازی کند تا باشد مشکلات ساکنین قریه هایشان حل گردد.

به گفته مقام های ولایت فاریاب، این افراد با شصت میل سلاح های ثقیله و خفیفه شان که شامل راکت انداز ، ماشیندار پیکا و کلاشینکوف است خود را تسلیم نیروهای امنیتی کردند و بعد از این در کنار این نیروها در برابر مخالفین مسلح دولت می جنگند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.