اجتماعی

شش پناهجوی افغان در یک حادثه ترافیکی در ایران جان باختند

احمد دهقان سرپرست خدمات اضطراری ولایت یزد به خبرگزاری مهر ایران گفته است که ناوقت شب دوشنبه (۲۲ قوس) در نتیجه برخورد یک موتر سواری حامل پناهجویان افغان با یک لاری در این ولایت، شش پناهجوی افغان جان خود را از دست دادند.

آقای دهقان افزوده در این حادثه پنج تن دیگر نیز زخمی شدند که وضعیت صحی شان وخیم گزارش شده است.

پس از روی کار آمدن طالبان، مهاجرت های غیرقانونی به افغانستان و پاکستان بشدت افزایش یافته است.

چندی پیش رئیس شورای پناهندگان ناروی (نروژ) در دیدار از یکی از کمپ های مهاجرین در ولایت یزد ایران گفته بود که پس از سقوط دولت در افغانستان، روزانه تا ۵ هزار افغان به صورت غیرقانونی وارد ایران می شوند.

مقام های ایرانی نیز بارها اعلام کرده اند که امکان پذیرش پناهجویان برایشان بسیار محدود است و از افغان ها خواسته اند تا به مرزها مراجعه نکنند.

براساس گزارش وال استریت ژورنال، این کشور همچنین اخیرا روند اخراج اجباری پناهجویان افغان را افزایش داده است و گفته می شود روزانه تا ۲۵۰۰ نفر را به افغانستان باز می گرداند.

گفتنی است که پناهجویان افغان برای وارد شدن به خاک ایران به صورت غیرقانونی، از نقطه ای از ولایت نیمروز جایی که سه کشور ایران، پاکستان و افغانستان به هم متصل می شوند، ابتدا وارد خاک پاکستان شده و سپس وارد خاک ایران می گردند.

موترهای حامل این پناهجویان اغلب در تاریکی نیمه های شب در جاده های ایران با سرعت بسیار بالا تردد دارند تا از چشم نیروهای امنیتی ایران مخفی بمانند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا