• انتشار: 25 سپتامبر 2019
  • ساعت: 02:09
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 38019
پرینت

شش عضو رهبری شبکه‌ی القاعده در هلمند کشته شد

این افراد از شهروندان پاکستانی این شبکه می‌باشند که دو شب پیش (یک‌شنبه، ۳۱ سنبله) در ولسوالی موسی‌قلعه در جریان عملیات نیروهای ویژه‌ی ارتش کشته شدند.

وزارت دفاع ملی کشور اعلام کرد در حمله‌ی نیروهای ویژه‌ی ارتش در ولسوالی موسی‌قلعه‌ی ولایت هلمند، شش عضو رهبری شبکه‌ی القاعده کشته شده‌اند.

در اعلامیه‌ای که روز (سه‌شنبه، ۲ میزان) به نشر رسید، از این افراد با ‌نام‌های «ریحان»، مسئول ارتباطات میان عاصم عمر و ایمن‌الظواهری، «فیضانی»، مسئول القاعده در هلمند و مسئول ساخت‌وساز مواد انفجاری و موتربمب این شبکه، «مدنی»، معاون فیضانی، «قریشی»، دستیار مدنی این شبکه، «ساحل» و «کرامت» نام برده شده است. ایمن‌الظواهری، رهبر شبکه‌ی القاعده و عاصم عمر نیز رهبر این شبکه در شبه‌قاره‌ی هند می‌باشد.

به نقل از اعلامیه، این افراد از شهروندان پاکستانی این شبکه می‌باشند که دو شب پیش (یک‌شنبه، ۳۱ سنبله) در ولسوالی موسی‌قلعه در جریان عملیات نیروهای ویژه‌ی ارتش کشته شدند.

از سویی هم، در اعلامیه آمده است در این عملیات، ۱۷ جنگ‌جوی طالبان به‌شمول «حاجی محمود»، مسئول نظامی طالبان برای ولسوالی نوزدا هلمند نیز کشته شد.

به نقل از اعلامیه، ۱۴ جنگ‌جوی دیگر گروه طالبان و شبکه‌ی القاعده در این عملیات بازداشت شدند.

وزارت دفاع ملی همچنان گفت نیروهای این ریاست مقداری تجهیزات و وسایل حمل و نقل طالبان و القاعده را نیز نابوده کردند.

این وزارت پیش‌تر گفته بود که ۲۲ جنگ‌جوی خارجی گروه طالبان در این حمله کشته و ۱۴ جنگ‌جوی دیگرشان زخمی شده‌اند.

گروه طالبان اما ادعا کرده بود این حمله بر یک مراسم عروسی در روستاهای «کونجک» و «شواروز» از حومه‌های بازار ولسوالی موسی‌قلعه انجام شده است.

در اعلامیه‌ی این گروه گفته شده بود در این حمله علاوه بر تخریب‌ شش خانه‌ی مسکونی، ده‌ها غیرنظامی که بیش‌ترشان زنان و کودکان بودند، کشته و زخمی شده‌اند.

به نقل از اعلامیه، در ضدحمله‌ی جنگ‌جویان این گروه، ۱۸ سرباز قطعه ۰۳ امنیت ملی نیز کشته و شماری از نیروهای دولتی زخمی شده‌اند.

از سویی هم وزارت دفاع گفته بود ادعاها درباره‌ی تلفات غیرنظامیان در ولسوالی موسی‌قلعه را بررسی می‌کند.

ارگ ریاست‌جمهوری کشور نیز اروز گذشته با نشر اعلامیه‌ای گفت ادعای تلفات غیرنظامیان در این حمله بررسی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.